Gorące tematy

  • 11 grudnia 2015
  • 13 grudnia 2015
  • wyświetleń: 8590

Kto odbierze śmieci w 2016 roku?

Urząd Miejski unieważnił przetarg na "odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Czechowice-Dziedzice". Oferty dwóch firm, które wzięły udział w postępowaniu, były zbyt wysokie.

Przetarg na "odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Czechowice-Dziedzice" został ogłoszony w pierwszej połowie października. Gmina poszukiwała firmy, która będzie świadczyć usługi w 2016 roku.

W postępowaniu przetargowym wpłynęły dwie oferty. EKOPLAST-PRODUKT S.C. z siedzibą w Cieszynie swoją ofertę wyceniło na 5,9 mln złotych, natomiast konsorcjum firm Sanit - Trans Sp. z o.o. - Z.P.U.H. BETONIT identyczną usługę oszacowało na kwotę 4,9 mln złotych.

W uzasadnieniu unieważnienia przetargu czytamy, że ceny złożonych ofert przewyższają kwotę jaką Urząd Miejski zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zadania, a zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty z powodu braku możliwości pozyskania dodatkowych środków. Bezpośrednio przed otwarciem ofert poinformowano, że na sfinansowanie zamówienia gmina zamierza przeznaczyć kwotę 3,25 mln złotych.

- Aktualnie trwa analiza i przygotowanie dokumentacji w celu ogłoszenia w najbliższym czasie kolejnego przetargu na odbiór odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Czechowice-Dziedzice. Ponadto informuję, że nie istnieje zagrożenie pozbawienia mieszkańców Gminy usługi odbioru śmieci - uspokaja Paweł Mrowiec, zastępca burmistrza Czechowic-Dziedzic.

ab / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.