Gorące tematy

  • 23 kwietnia 2024
  • 28 kwietnia 2024
  • wyświetleń: 9735

[FOTO] Fragment ul. Lipowskiej przebudowany za 4,5 mln zł. Obok powstaną nowe hale

Zakończyła się przebudowa fragmentu ulicy Lipowskiej po zachodniej stronie drogi krajowej nr 1. Inwestycja została sfinansowana przez firmę Panattoni, która obok wybuduje dwie hale o łącznej powierzchni 27,495 m2.

Fragment ul. Lipowskiej po przebudowie. Nowy układ drogowy kosztował 4,5 mln złotych · fot. UM Czechowice-Dziedzice


Prace, które rozpoczęły się w 2023 roku, obejmowały budowę 400-metrowego odcinka drogi o szerokości 6 metrów od skrzyżowania z ulicą Beskidzką do łącznika z ulicami Lipowską i Świerkowicką.

- Nowy odcinek drogi został zrealizowany z ciągiem pieszo-rowerowym i energooszczędnym oświetleniem ulicznym. Droga została wzbogacona o nowe oznakowanie poziome i pionowe. W ramach inwestycji wybudowano nową kanalizację deszczową, odprowadzającą tzw. deszczówkę z jezdni do zbiornika retencyjnego, który gromadzi wodę opadową z ulicy Lipowskiej - poinformował Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach.

Fragment ul. Lipowskiej po przebudowie. Nowy układ drogowy kosztował 4,5 mln złotych
Fragment ul. Lipowskiej po przebudowie. Nowy układ drogowy kosztował 4,5 mln złotych · fot. UM Czechowice-Dziedzice


Czechowicki magistrat podał, że zgodnie z zawartym porozumieniem pomiędzy gminą Czechowice-Dziedzice a inwestorem inwestycji niedrogowej - firmą Panattoni, inwestor na własny koszt wykonał dokumentację techniczną i formalno-prawną oraz w całości zrealizował roboty budowlane.

Koszt wybudowania nowego układu drogowego wyniósł około 4,5 mln złotych.

Panattoni Park Czechowice-Dziedzice
Wizualizacja Panattoni Park Czechowice-Dziedzice · fot. Panattoni


Pomiędzy DK-1 a nowo wybudowaną ulicą Lipowską powstaną nowe hale, które zostaną wybudowane przez wcześniej wspomnianą firmę Panattoni. Pojawią się tam dwa obiekty - o powierzchni 15,992 m2 oraz 11,503 m2, w których znajdzie się 40 doków. Ponadto zostanie wybudowany plac manewrowy, parking na 75 samochodów oraz 4 ciągniki siodłowe z naczepą.

Więcej na ten temat portal czecho.pl pisał w artykule "Przy DK-1 zostaną wybudowane nowe hale. Fragment ulicy Lipowskiej będzie przebudowany".

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.