Wiadomości

  • 24 lutego 2024
  • wyświetleń: 8519

[FOTO] Od kilku miesięcy czekają na nowy asfalt. "Toniemy w błocie"

Mieszkańcy ulicy Zabiele w Czechowicach-Dziedzicach od kilku miesięcy czekają na nową nakładkę asfaltową drogi, przy której mieszkają. Ponadto podobna sytuacja panuje na ulicy Zajęczej w Czechowicach-Dziedzicach.

Ulica Zabiele w Czechowicach-Dziedzicach - 4.02.2024 · fot. Nadesłane przez czytelnika


Mieszkańcy ulicy Zabiele, która obecnie czeka na nową nakładkę asfaltową, na koniec remontu czekają od pięciu miesięcy (o rozpoczęciu prac na niej portal czecho.pl informował w październiku ubiegłego roku TUTAJ).

- Od niemal pięciu miesięcy remontowany jest odcinek drogi przy ulicy Zabiele. Deklarowano ukończyć go 1 listopada 2023 roku. Toniemy w błocie. Ogrodzenia są zachlapane błotem. Samochody mijają się na prywatnych podjazdach, które wykonane z kostki brukowej zostały zrujnowane - napisali mieszkańcy ulicy Zabiele.

- Może celowo pozostawiono w takim stanie ten odcinek dla miłośników quadów, którzy ścigają się tu niszcząc to, co do tej pory zrobiono i zabryzgują błotem ogrodzenia i domy - dopytują czechowiczanie żądając przy tym niezwłocznego zakończenia budowy oraz doprowadzenia do stanu pierwotnego własności prywatnych wzdłuż płotów oraz dojazdów do domów.

Warto dodać, że temat remontu ulicy Zabiele w Czechowicach-Dziedzicach zdominował zebranie mieszkańców osiedla Tomaszówka jesienią ubiegłego roku. Osoby mieszkające w tym rejonie naszego miasta nie kryły swojej frustracji faktem przekładania na kolejne lata modernizacji drogi.

Sytuacja podobna do tej, jaka panuje na ulicy Zabiele, panuje także na ulicy Zajęczej. Mieszkańcy od kilku miesięcy czekają na nową nakładkę asfaltową. Temat tej drogi także poruszaliśmy na łamach naszego portalu - jej stan przez wiele lat pozostawiał wiele do życzenia. Poniżej jej zdjęcia, które wykonaliśmy w 2022 roku.

Ulica Zajęcza, dziury, droga
Ulica Zajęcza - 2022 rok · fot. mp / czecho.pl


W czechowickim Urzędzie Miejskim zapytaliśmy, kiedy mieszkańcy wyżej wymienionych ulic mogą spodziewać się nowej nakładki asfaltowej. W krótkiej wiadomości od Wydziału Inwestycji i Zarządu Drogami, którą otrzymaliśmy w piątek 23 lutego dowiedzieliśmy się, że "prace związane z remontami ul. Zajęczej i ul. Zabiele powinny być zakończone do 2 marca 2024 roku".

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.