czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Rozrywka

  • 5 kwietnia 2011
  • wyświetleń: 3127

Dzieci nocowały w bibliotece

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Biblioteka Miejska Czechowice" podaj

Już po raz dziewiąty Oddział Dziecięcy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Czechowicach-Dziedzicach gościł w magiczną Noc z Andersenem swoich najlepszych czytelników.

- Zgodnie z wieloletnią tradycją, w ramach obchodzonego 2 kwietnia Międzynarodowego Dnia Książki Dziecięcej zaproszono grupę miłośników nocnego czytania i zabawy - mówi kierownik Oddziału dla Dzieci Urszula Bolek. W piątkowy wieczór 1 kwietnia dzieci przyszły do biblioteki z kocami i śpiworami pod pachą, aby uczestniczyć w tej niecodziennej akcji.

Tej nocy na czternaścioro dzieci czekało mnóstwo atrakcji. Na początku zabawy Agnieszka Gola prowadziła warsztaty robienia kurczaków z pomponów. Nie zabrakło sadzenia symbolicznego drzewka (w tym roku był to BAŚNIOŚWIERK DUŃSKI), czytania baśni, rozwiązaniu łamigłówek oraz poszukiwania skarbów. To ostatnie zadanie nie należało do łatwych, gdyż wcześniej należało pokonać w ciemnościach drogę wiodącą przez zakamarki biblioteki. Po spełnieniu różnych zadań i poleceń, dzieci szczęśliwie dobrnęły do celu. Skarb, czyli worek wypełniony przepięknymi pluszakami, był miłym upominkiem dla każdego odważnego uczestnika!

Dzieci nocowały w bibliotece · fot. MBP


- Niewątpliwą atrakcją imprezy, był przyjazd samochodu strażackiego z pełnym wyposażeniem. Dzieci miały okazję zwiedzić wnętrze pojazdu, założyć kask strażacki, rozwinąć węża i "gasić" pożar. Strażacy włączyli wszystkie możliwe sygnały dźwiękowe w jakie wyposażony jest wóz jadący do akcji. Dziękujemy dzielnym strażakom z PSP w Czechowicach-Dziedzicach (jednostka w Wapiennicy) za uatrakcyjnienie naszego spotkania - dodaje kierownik Bolek. Dzieci tu z po północy wraz z oryginalnymi chińskimi lampionami "puściły" w niebo swoje marzenia. Nocne harce zakończono o godz. 3.00 nad ranem.

Zadowolone i uśmiechnięte dzieci nagrodzone zostały upominkami i dyplomami dzielnego uczestnika Nocy z Andersenem.

- Zachęcamy naszych czytelników, by korzystali z księgozbioru i być może już w przyszłym roku to oni będą kolejnymi uczestnikami Nocy z Andersenem - zapraszają bibliotekarki.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Książki Dziecięcej spotkania dla dzieci odbyły się również na Filii nr 5 i 10 MBP.

KP / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Biblioteka Miejska Czechowice

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Biblioteka Miejska Czechowice" podaj