czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Rozrywka

  • 20 kwietnia 2011
  • wyświetleń: 1849

Pasowanie na czytelnika i rycerza

Tradycyjnie w Szkole Podstawowej nr 2 w Ligocie w drugim semestrze roku szkolnego odbywa się uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelnika. 13 kwietnia o godz. 10:50 rozpoczęło się krótkie przedstawienie przygotowane przez członków Koła Przyjaciół Biblioteki oraz opiekuna Małgorzatę Molę.

Na scenie pojawiły się zniszczone Książki, które uciekły okrutnym czytelnikom. Książki żaliły się dzieciom, pokazując poplamione kartki z pozaginanymi rogami oraz potargane okładki. Następnie wkroczyła Encyklopedia i oznajmiła, że po szkole błąkają się bohaterowie, którzy uciekli z dręczonych przez czytelników książek i nie mogą sobie przypomnieć, z jakiej są bajki. Pierwszoklasiści obiecali im pomóc.

W drugiej części przedstawienia na scenie pojawili się: Jaś i Małgosia, Czerwony Kapturek i Kopciuszek. Uczniowie bez trudu odgadli, z jakiej bajki są te postacie. Rozpoznali też bohaterów ukazanych na portretach (Plastuś, Koziołek Matołek, Kot w butach i Królewna Śnieżka).

Następnie w pogadance z nauczycielem bibliotekarzem dzieci musiały wykazać się wiedzą na temat traktowania książek i zachowania się w bibliotece. Na scenę powróciły też Książki, by wypowiedzieć swoje prośby. Wspólnie odczytaliśmy też przyrzeczenie:
"Będziemy kochać i szanować książki!
One ułatwią nam naukę i pracę,
wskażą drogę do każdego celu."

Na koniec każde dziecko zostało uroczyście pasowane przez Encyklopedię na rycerza i przyjaciela książek. Na pamiątkę wszyscy otrzymali dyplomy i zakładki przygotowane przez członków Koła Przyjaciół Biblioteki.

Uroczystość uświetniły swoją obecnością nauczycielki: Agnieszka Kóska-Słowińska (wychowawczyni klasy I), Joanna Linnert (wicedyrektor), Barbara Adamska, Monika Fuchs oraz praktykantka Aneta Maślorz.

Małgorzata Mola / czecho.pl, źródło: www.bibliotekasp2ligota.tk

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.