Rozrywka

  • 7 maja 2011
  • 11 maja 2011
  • wyświetleń: 2587

Spotkania artystów z przedszkoli

Za nami:

W środę, 11 maja o godzinie 9.30 na scenie Miejskiego Domu Kultury rozpoczną się X Spotkania Artystyczne Przedszkolaków Gminy Czechowice-Dziedzice. Spotkania odbywają się tradycyjnie w maju od 2002 roku.

W spotkaniach biorę udział dzieci ze wszystkich przedszkoli i oddziałów przedszkolnych z terenu naszej gminy. Z roku na rok zwiększała się liczba uczestników. Doczekano się uczestniczących 18 placówek, w tym 12 przedszkoli, 4 Oddziały Przedszkolne przy Szkołach Podstawowych i 2 Zespoły Szkolno-Przedszkolne, czyli w tym roku 514 dzieci, a łącznie - w ciągu ostatnich dziesięciu lat - udział w Spotkaniach wzięło ok. 5 tys. gminnych przedszkolaków.

W tym roku na scenie zobaczymy występy dzieci do muzyki folkowej (tańce krajów Unii Europejskiej) poprzez klasyczną do współczesnej i filmowej; poezję, muzykę i piosenkę dziecięcą.

Inicjatorkami i współorganizatorkami Spotkań są nauczycielki czechowickich przedszkoli: Urszula Siudak z Przedszkola Publicznego Nr 2 oraz Anna Kruczek z Przedszkola Publicznego Nr 3.

Impreza odbywa się pod honorowym patronatem Burmistrza Czechowic-Dziedzic.

Spotkaniom zawsze towarzyszy wystawa prac plastycznych przedszkolaków w holu MDK.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.