czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Rozrywka

  • 24 czerwca 2011
  • 3 września 2011
  • wyświetleń: 6712

IV Gangfest w Kaniowie

Za nami:

3 września w Kaniowie,odbędzie się IV edycja festiwalu Gangfest, poświęconego zmarłym Jurkowi Płachnie i Bogdanowi Żurowi. Obydwaj byli muzykami czechowickiego hardcore/punkowego bandu Gangrena, który wprowadził sporo zamieszania na krajowej scenie w latach 90-tych.

Włochaty
fot. wlochaty.most.org.pl


Gangfest


Festiwal - oprócz tego, ze ma być dla wszystkich okazją do spotkania i posłuchania dobrej muzyki - jest przede wszystkim rodzajem hołdu i wspomnienia Jurka (bass - Gangrena) i Józka (gitara - Gangrena, SKTC).

Zespół Gangrena powstał w Kaniowie wiosną 1989 roku. Pierwsze próby odbywały się w garażu przy Domu Nauczyciela, a następnie w Klubie Rolnika. W roku 1990 zespół zagrał swoje pierwsze koncerty : w Poznaniu, Bielsku-Białej, Bytomiu, Dębicy, Krakowie. Wydał trzy pełne materiały. Ważniejsze występy zespołu to: Festiwal Odjazdy '94 w Katowicach, Festiwal Rock'n'Rolla w Szczecinie oraz występ w warszawskim klubie "Remont" na zaproszenie Brygady Kryzys.

W tym roku impreza podobnie jak jej poprzednie edycje odbędzie się w plenerze. Umiejscowiona będzie na terenach rekreacyjnych w Kaniowie. Festiwal rozpocznie się o godzinie 14.00, a zagra na nim osiem zespołów, w klimatach hard-core, metal, punk. Będą to: Schizma, Regres, Profanacja, Digger, SKTC, Self Made Bomb, The Corpse, Włochaty. Dojazd na teren imprezy nie powinien być problemem. Wokół miejsca koncertu znajduje się kilka bezpłatnych parkingów. Bilety są w cenie 20 zł.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.