czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Rozrywka

  • 1 lipca 2011
  • wyświetleń: 1265

Zajęcia z ceramiki w bibliotece

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Biblioteka Miejska Czechowice" podaj

27 czerwca Miejska Biblioteka Publiczna Fiia nr 2 gościła dzieci i młodzież na zajęciach plastycznych z ceramiki otwierających wakacyjną przygodę ze sztuką.

Dzięki współpracy z Powiatowym Ogniskiem Pracy Pozaszkolnej "ART." prowadząca zajęcia Marta Janik-Kufel pokazała i objaśniła w jaki sposób można własnoręcznie wykonać misy i patery np. na owoce. Jak się okazało praca przy tego typu przedmiotach wymaga cierpliwości, ale też ogromnej pomysłowości.

Po kilku godzinach, męczącego wygniatania gliny, prace zaczęły nabierać kształtów, a uczestnicy, może troszeczkę ubrudzeni i zmęczeni ale bardzo zadowoleni podpisali swoje dzieła i pozostawili w bibliotece do wyschnięcia. Następnie zostaną one zawiezione do pracowni ceramicznej gdzie w wysokiej temperaturze będą wypalone i z powrotem trafią do dzieci.

Podsumowując zajęcia, rodzice z dziećmi zgodnie uznali, że chociaż podobne rzeczy można kupić w sklepie to te wykonane w bibliotece są jedyne i oryginalne, a do tego teraz bardzo modne i są ozdobą nie jednego domu. Kolejne zajęcia ceramiczne odbędą się we wrześniu.

Filia Nr 2 przypomina, że do końca lipca można przynosić własnoręcznie wykonane przedmioty(technika dowolna),które pod hasłem "Nasze małe rękodzieło" zostaną opisane i wystawione w bibliotece.

aka / czecho.pl, źródło: MBP Czechowice-Dziedzice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Biblioteka Miejska Czechowice

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Biblioteka Miejska Czechowice" podaj