czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Rozrywka

  • 3 października 2011
  • wyświetleń: 1281

Szkolenia bibliotekarzy

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Biblioteka Miejska Czechowice" podaj

We wrześniu, w ramach projektu "Zysk z dojrzałości. Aktywizacja społeczno-kulturalna osób w wieku 45+", Miejska Biblioteka Publiczna w Czechowicach-Dziedzicach, zorganizowała dwa szkolenia dla bibliotekarzy z zakresu pracy z czytelnikiem 45+. Uczestnicy obu szkoleń zostali wyposażeni, zarówno w teoretyczną wiedzę, jak i praktyczne umiejętności.

Reklama

Biblioteczne atrakcje na wakacje
Miejska Biblioteka Publiczna w Czechowicach-Dziedzicach


Szkolenia składały się bowiem z wykładu, przygotowanego z wykorzystaniem nowoczesnych multimediów, oraz warsztatów zorganizowanych w oparciu o pracę w grupach. Szkolenia prowadzone były przez trenera - Panią Iwonę Kusak.

Uczestnicy obu szkoleń zostali wyposażeni, zarówno w teoretyczną wiedzę, jak i praktyczne umiejętności. Pierwsze, którego motywem przewodnim była "Biblioteka jako centrum aktywności i integracji osób dorosłych" miało miejsce 13 września i było adresowane do pracowników Miejskiej Biblioteki Publicznej w Czechowicach-Dziedzicach.

W trakcie warsztatów uczestnicy uczyli się m. in. różnych sposobów komunikacji, dostosowanych do wieku i potrzeb czytelnika. W drugim szkoleniu, które odbyło się 20 września, wzięli udział bibliotekarze z Czechowic-Dziedzic, wspólnie z pracownikami Turčianskiej Knižnicy w Martinie, która jest słowackim partnerem projektu. Głównym problemem spotkania były "Aktywne metody edukacji osób dorosłych. Praca projektem z komponentem aktywnego uczestnictwa beneficjentów." W trakcie szkolenia uczestnicy m. in. określali cele, dla których warto podejmować pracę na rzecz osób dojrzałych wiekiem, a także próbowali ustalić zakres i formy współpracy z czytelnikiem 45+. Wymieniali się także dobrymi praktykami i informacjami na temat skutecznych metod pracy ze starszym czytelnikiem.

Projekt ten jest w 85% współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska - Republika Słowacka 2007-2013 oraz w 10% z budżetu Państwa za pośrednictwem Euroregionu Beskidy.

aka / czecho.pl

źródło: MBP Czechowice-Dziedzice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Biblioteka Miejska Czechowice

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Biblioteka Miejska Czechowice" podaj