Rozrywka

  • 5 listopada 2011
  • 8 grudnia 2011
  • wyświetleń: 5893

Festiwal Kultur Świata w MDK

Miejski Dom Kultury w Czechowicach-Dziedzicach zorganizował czwartą już edycję Festiwalu Kultur Świata. Tym razem zawitaliśmy w rejony bardzo odległe - do Australii i Oceanii. W ostatnich dniach listopada podziwialiśmy tamtejszą sztukę, zgłębimy tajniki myśli i obyczaju, poznamy obrzędowość i opowieści.

Festiwal Kultur Świata, mdk


W niedzielę 20 listopada odbył się Krakowski Salon Poezji, którego tematem przewodnim była literatura Australii i Oceanii; przybliżono poezję i prozę osadników oraz opowieści ustne kultur rodzimych tych rejonów świata.

Festiwal Kultur Świata, mdk · fot. centrumfotograficzne.com / Ryszard Żoczek


W środę 23 listopada wykład pt. Mana, "kult cargo i czas snu... Rzecz o wizjach świata z Antypodów", który wygłosiła dr Agnieszka Przybyła-Dumin, wprowadził nas w specyfikę światopoglądu Aborygenów, Polinezyjczyków oraz kultur Melanezji.

W czwartek 24 listopada spotkanie z Bogdanem Jaworskim umożliwiło spojrzenie na Australię z perspektywy podróżnika z Polski. Atrakcją była ponadto możliwość usłyszenia na żywo muzyki granej na tradycyjnym instrumencie Aborygenów - didgeridoo.

W piątek 25 listopada koncert finałowy, pt. "Kultury świata - Australia i Oceania", dzięki prezentacjom multimedialnym, krótkim charakterystykom oraz realizacjom artystycznym przybliżył publiczności życie codzienne, obyczaje i obrzędy oraz sztukę, taniec i mity Aborygenów, Papuasów, Polinezyjczyków, w tym Maorysów, oraz zamieszkujących te rejony potomków osadników z Europy.

Kierownictwo merytoryczno-artystyczne: Agnieszka Przybyła-Dumin
Reżyseria: Barbara Bielaczyc, Jakub Bergel; choreografia: Weronika Dumin; prezentacje multimedialne: Jakub Bergel, Agnieszka Przybyła-Dumin obsada: Weronika Dumin, Izabela Hebel, Renata Szweder, Karolina Świerczek, Jakub Bergel oraz członkowie Czechowickiego Teatru Muzycznego "Movimento".

Centrum Fotograficzne Ryszard Żoczek

43-502 Czechowice-Dziedzice
ul. Piłsudskiego 8

kom. 0600065053

aka / czecho.pl

źródło: MDK Czechowice-Dziedzice

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

MDK

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj