Rozrywka

  • 12 listopada 2011
  • wyświetleń: 2047

Biblioteka z wystawą w Orlovej

Budowanie więzi społecznych to idea, jaka od szesnastu lat przyświeca organizatorom czeskiej wystawy społecznych przedsięwzięć. Doroczna wystawa, promująca dobre praktyki miała miejsce w Orlovkim Domu Kultury w dniach 3 i 4 listopada. Czechowice-Dziedzice, będące partnerskim miastem Orlovej, zostało po raz kolejny zaproszone do wzięcia udziału we wspomnianej akcji.

Orlova wystawa, biblioteka
fot. MBP Czechowice-Dziedzice


Prezentacji dokonań, projektów adresowanych do lokalnej społeczności i sukcesów na polu kultury podjęła się Miejska Biblioteka Publiczna w Czechowicach-Dziedzicach. Funkcję reprezentanta miasta pełniła Dyrektor Biblioteki - Ewa Kmiecik-Wronowicz oraz Dyrektor Miejskiego Domu Kultury - Bolesław Folek.

Stoisko czechowickie zaaranżowane zostało w energetycznej czerwieni i prezentowało fotografie ze zrealizowanych przez Bibliotekę przedsięwzięć, ulotki, foldery oraz wydawnictwa regionalne dotyczące gminy.

Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się kwiaty bibułowe, hafty i ceramika. Warto zaznaczyć, iż prace wykonane techniką pergaminową, autorstwa pani Alicji Piechy, wzbogaciły w szczególny sposób tę część stoiska, która prezentowała dzieła bibliotecznych przyjaciół.

Wystawę dopełniały liczne przykłady zagospodarowania wolnego czasu oraz edukacji prezentowane przez stowarzyszenia i instytucje, działające w czeskim mieście. Na stołach pyszniły się wypieki, ceramiczne cuda, papierowe mini dzieła sztuki, artystyczne fotografie a nawet interesujące okazy kaktusów.

Myśl przyświecająca dwudniowej wystawie - razem można więcej i ciekawiej dla rozwoju wspólnoty - widoczna jest w każdym działaniu obecnych na niej organizacji. Ogromnym wyróżnieniem jest uczestnictwo w tym wyjątkowym przedsięwzięciu czechowickiej książnicy.

aka / czecho.pl

źródło: MBP Czechowice-Dziedzice

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Biblioteka Miejska Czechowice" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Biblioteka Miejska Czechowice

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Biblioteka Miejska Czechowice" podaj