Rozrywka

  • 23 listopada 2011
  • wyświetleń: 5035

Czechowicka biblioteka najlepsza

W opublikowanym dzisiaj Rankingu Bibliotek dziennika "Rzeczpospolita" przygotowany przez redakcję we współpracy z Instytutem Książki - Miejska Biblioteka Publiczna w Czechowicach-Dziedzicach okazała się być najlepszą.

Bilblioteka wyróżniła swoich czytelników


Celem organizatorów tego pomysłu jest rozpropagowanie najlepszych praktyk w prowadzeniu tego typu instytucji kulturalnych. Chodzi o to, by biblioteki były nie tylko miejscem dostępu do kultury, wiedzy i nowych mediów, ale stały się ośrodkami organizującymi życie społeczne gminy, zwłaszcza w mniejszych miejscowościach.

Jak informuje na portalu bibliotekarzy i pracowników informacji EBIB Małgorzata Kanownik z Instytut Książki, przygotowując ranking redakcja "Rzeczpospolitej" rozesłała ponad 2300 ankiet do wszystkich gmin wiejskich i miejsko-wiejskich oraz miast mających mniej niż 15 tys. mieszkańców. Uzyskano ponad 600 odpowiedzi.

Kapituła rankingu opracowała metodę przyznawania punktów. W jej skład weszli: Grzegorz Gauden dyrektor Instytutu Książki, Tomasz Makowski dyrektor Biblioteki Narodowej, Elżbieta Stefańczyk prezes Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich, Andrzej Tyws przewodniczący Konferencji Dyrektorów Wojewódzkich Bibliotek Publicznych oraz Anna Cieślak-Wróblewska i Paweł Jabłoński z "Rzeczpospolitej".

Przyjęta metoda oceny bibliotek premiuje działania na rzecz jakości i komfortu obsługi czytelników, poziom czytelnictwa, liczbę kupowanych nowości i wydatki samorządu na utrzymanie placówki.
Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Biblioteka Miejska Czechowice" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Biblioteka Miejska Czechowice

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Biblioteka Miejska Czechowice" podaj