Rozrywka

  • 2 grudnia 2011
  • 17 grudnia 2011
  • wyświetleń: 2155

Giflof w Piwiarni Wareckiej

Za nami:

W sobotę 17 grudnia o godzinie 21.00 w Pszczynie w Piwiarni Wareckiej odbędzie się koncert zespołu Giflof. Zapraszamy, wstęp wolny.

giflof, warecka


Zespół Giflof powstał w 2008r. z inicjatywy czterech przyjaciół :
Łukasz Kosicki (wokal, gitara ), Błażej Banaś (akordeon, instrumenty klawiszowe), Witold Ratajczyk (gitara basowa) i Tomasz Holewa (perkusja). Na początku 2010 r. dołączył do grupy gitarzysta Mikołaj Cierpka.

Styl zespołu można określić najbardziej zwięźle, jako rock z elementami muzyki folkowej. Autorem większości tekstów piosenek jest Łukasz Kosicki a wsparcie dla niego stanowi często twórczość największych polskich poetów: C.K. Norwida, K. Przerwy - Tetmajera i J. Tuwima. Praca nad aranżacją utworów odbywa się zawsze wspólnie, w atmosferze "burzy mózgów" (i hormonów), co sprawia, że warstwa muzyczna każdej piosenki jest sumą inspiracji i bogatych doświadczeń wszystkich członków zespołu.

Charakterystycznym rysem brzmienia jest użycie "żywych" instrumentów (akordeonu i gitar akustycznych), co daje możliwość kreowania szerokiej palety barw i aranży, od subtelnych ballad, przez utwory bardziej dynamiczne, o wyraźnie folkowym charakterze, aż po te wysokoenergetyczne, z prawdziwie rock’owym "pazurem". Mimo stosunkowo krótkiego stażu, zespół ma na swoim koncie wiele sukcesów scenicznych, m.in. występy w halach "Torwar" i MOSiR w Zabrzu, na festiwalu "Ekosong" w Katowicach, czy wreszcie dwukrotnie w Sali Kongresowej. Do najnowszych sukcesów możemy dopisać drugą nagrodę na 13-tym Festiwalu im. Ryśka Riedla "Ku Przestrodze" .
Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "piwiarnia warecka" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

piwiarnia warecka

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "piwiarnia warecka" podaj