czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA

Rozrywka

  • 6 lutego 2012
  • wyświetleń: 951

MBP: wszystkie strony kultury

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Biblioteka Miejska Czechowice" podaj

Projekt pn.: "Wszystkie strony kultury" popularyzuje aktywne uczestnictwo w kulturze. To nowy pomysł współpracujących już od dłuższego czasu bibliotek z Czech i Polski, w tym placówki z Czechowic-Dziedzic.

Biblioteka w nowych godzinach


Adresowany jest do dzieci w wieku 7-11 lat oraz osób dorosłych z terenu naszej gminy i Orlovej. W projekcie kultura skojarzona jest z następującymi elementami : kino, książka, teatr, internet i zabawa. To główne tematy kolejnych spotkań, warsztatów z udziałem dzieci polskich i czeskich, wizyt warsztatowców, wirtualnych spotkań i seminariów dla osób dorosłych i dzieci.

W sumie 15 przedsięwzięć. W ramach projektu powstaną: interaktywna zakładka www-miejsce wymiany opinii o wydarzeniach kulturalnych dla dzieci, krótkie opowiadania w wersji polskiej i czeskiej, materiały seminaryjne dla dorosłych. Istotnym elementem projektu są dwa seminaria promujące bezpieczeństwo młodych użytkowników w sieci internet.

Do odwiedzenia bibliotek zachęcą także wystawy powarsztatowe - po jednej w obu miastach. Każde przedsięwzięcie podzielone jest na dwie części-warsztaty w bibliotece i udział w ofercie ościennej instytucji kultury-teatr, studio filmów, zabytkowa kopalnia. Spotkania rozpoczynają się już w lutym i aż do października będą bawić młodych czytelników.

Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w 85% oraz budżetu państwa w 10%w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Republika Czeska - Rzeczpospolita Polska 2007-2013 za pośrednictwem Euroregionu Beskidy.

aka / czecho.pl, źródło: MBP Czechowice-Dziedzice

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Biblioteka Miejska Czechowice

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Biblioteka Miejska Czechowice" podaj