Praca Czechowice-Dziedzice Praca Czechowice-Dziedzice

czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA

Rozrywka

  • 29 lutego 2012
  • 15 marca 2012
  • wyświetleń: 1483

Biblioteka: magia i szamanizm

9 marca w czechowickiej bibliotece od samego rana panowała niezwykła atmosfera. A wszystko za sprawą wyjątkowych gości - Moniki Jędrzejewskiej i Macieja Panabażysa, którzy zechcieli podzielić się z czytelnikami swoją niezwykłą pasją do pierników i szamanizmu.

Przed południem dominował zapach miodu i cynamonu. Monika i Maciej, właściciele "Piernikarni", w której tworzą pierniki według stuletniej receptury, zabrali dzieci z oddziału dziecięcego oraz Filii Nr 2 w aromatyczną podróż. Uczestnicy warsztatów poznali sekrety przygotowania ciasta, przekonali się, jak ciężką pracą jest jego wyrabianie.

Mieli także okazję własnoręcznie ozdobić pierniki przy pomocy kolorowego lukru, cukiereczków i posypki. Nie obyło się bez konsumpcji, gdyż zapachom i aromatom nie sposób się było oprzeć. Wieczorem w czytelni roztaczał się zapach drzewa sandałowego i piżma.

W blasku świec odbijały się twarze uczestników, którzy razem z piernikarzami udali się do krainy magii, baśni i szamanizmu. Monika i Maciej opowiadali o wierzeniach ludów zamieszkujących Syberię, o ich sposobie postrzegania i rozumienia świata. Mówili o motywacjach do napisania książki "Drzewo światów.

Opowieści czterech szamanów". Książki, o zmaganiu się z życiem i ze światem, o poszukiwaniu własnej drogi, dojrzewaniu i przemijaniu. Wszystkie historie toczą się w syberyjskich krajobrazach. Po spotkaniu można było nabyć promowaną książkę oraz uzyskać wyjątkową dedykację od autorów.

Rozmowy, przy filiżance kawy, toczyły się jeszcze długo po zakończeniu oficjalnej części. Uczestnicy przekonali się, że dla niektórych magia jest tym czym dla nas codzienność.

aka / czecho.pl, źródło: MBP Czechowice-Dziedzice

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.