czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Rozrywka

  • 8 kwietnia 2012
  • wyświetleń: 3157

Dzieci nocowały w bibliotece

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Biblioteka Miejska Czechowice" podaj

Już po raz dziesiąty Oddział Dziecięcy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Czechowicach-Dziedzicach gościł w magiczną Noc z Andersenem swoich najlepszych czytelników.

Reklama

- Zgodnie z wieloletnią tradycją, w ramach obchodzonego 2 kwietnia Międzynarodowego Dnia Książki Dziecięcej zaproszono grupę miłośników nocnego czytania i zabawy - mówi kierownik Oddziału dla Dzieci Urszula Bolek. W piątkowy wieczór 30 marca piętnaścioro dzieci przyszło do biblioteki z kocami i śpiworami pod pachą, aby uczestniczyć w tej niecodziennej akcji.

Noc z Andersenem w bibliotece · fot. arch. MBP


Na początku zabawy posadzono symboliczne drzewko (w tym roku był to baśniowo-bajkowy jałowiec). Tuż po kolacji z dzielnymi czytelnikami spotkała się Ewa Król z Czechowic-Dziedzic autorka nagrodzonej bajki "Najmniejszy anioł". Pani Ewa szybko nawiązała kontakt z dziećmi włączając je do wspólnej zabawy. Lektura bajki okazała się być wspaniałą lekcją tolerancji i wrażliwości.

W czasie zajęć plastycznych dzieci wyczarowały stworki oraz wielkie drzewko, na którym znalazły się "jabłka" z portretami autorów dzieła. Następną niespodzianką był nocny spacer, puszczanie mydlanych baniek oraz... deszcz , który zmusił do szybkiego powrotu.

Tradycyjne szukanie skarbu odbyło się tuż po godz. 1.00, kiedy to wszystkie porządne duchy zaczynają swoją pracę. Zadanie nie było łatwe. Należało wcześniej pokonać w ciemnościach drogę wiodącą przez zakamarki biblioteki, by po spełnieniu nieoczekiwanych zadań, szczęśliwie dobrnąć do celu. Skarb, którym okazał się być worek wypełniony pluszakami, był miłym upominkiem dla każdego odważnego. Nocne harce zakończono o godz. 3.00 nad ranem.

Zadowolone i uśmiechnięte dzieci nagrodzone zostały upominkami i dyplomami dzielnego uczestnika Nocy z Andersenem.

- Zachęcamy naszych czytelników, by korzystali z księgozbioru i być może już w przyszłym roku to oni będą kolejnymi uczestnikami - zapraszają bibliotekarki.

SK / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Biblioteka Miejska Czechowice

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Biblioteka Miejska Czechowice" podaj