czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Rozrywka

  • 26 czerwca 2012
  • 22 sierpnia 2012
  • wyświetleń: 4325

Wakacje z miejską biblioteką

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Biblioteka Miejska Czechowice" podaj

Za nami:

Miejska Biblioteka Publiczna w Czechowicach-Dziedzicach przygotowała ofertę wakacyjną obejmującą spotkania, zajęcia, konkursy i zabawy dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych mieszkańców gminy.

Reklama

Wakacje, dziecko, biblioteka
Biblioteka przygotowała na okres wakacji wiele atrakcji dla najmłodszych. · fot. wak


Filia nr 1

W lipcu odbędą się dwa spotkania z dziećmi z SP - 3 uczestniczącymi w ''Akcji Lato 2012". 3 lipca odbędzie się spotkanie pn. "Opowieści o Lipowcu", które poprowadzi Barbara Pająk, natomiast 10 lipca spotkanie pn. "Życie pszczół" poprowadzi Wiesław Londzin.

Filia nr 2

W każdy piątek lipca o godz. 12 odbywać się będą "Wakacje Z Kubusiem Puchatkiem", czyli spotkania literacko-plastyczne dla dzieci w wieku 4-8 lat. W każdy wtorek lipca o godz. 10 odbywać się będą spotkania pn. "Poranek Z Bajką" dla dzieci w wieku do 6 lat.

Do 1 sierpnia można składać prace w konkursie plastycznym dla dzieci pn. "Wakacje Moich Marzeń". Z kolei do końca lipca przyjmowane będą pracę wykonane techniką dowolną, dzięki którym powstanie wystawa pt. "Nasze Małe Rękodzieło", prezentująca zdolności plastyczne dzieci i młodzieży.

Zorganizowany zostanie konkurs czytelniczy "Wakacyjny Mol Książkowy". Wyniki przedstawione zostaną w trzech kategoriach wiekowych: 4-8 , 9-13 i 14-18 lat. Dorośli czytelnicy mogą czuć się zaproszeni na spotkania pn. "Klub Za Regałem" oraz na zajęcia plastyczne decoupage. Dokładne terminy zajęć dla dorosłych są w trakcie ustalania. Uroczyste zakończenie wakacji dla dzieci w bibliotece odbędzie się 31 sierpnia o godz. 13. W programie przewidziano zabawy, konkursy, słodki poczęstunek i ognisko.

Filia nr 6

W bibliotece na Burzeju zajęcia dla dzieci prowadzone będą w środy i czwartki w godz. 10-12 przez cały okres wakacji w dniach otwarcia placówki. Dla dzieci przewidziano między innymi ćwiczenia integracyjne, gry planszowe i komputerowe, zabawy, czytanie na zawołanie czyli głośne czytanie wybranych bajek i baśni, zajęcia bibułkarskie i plastyczne - wakacyjny obrazek na ścianę, quizy oraz układanie puzzli.

Filia nr 9

Filia w Zabrzegu na okres wakacyjny przygotowała wiele różnych zajęć, takich jak warsztaty plastyczne z cyklu "Rysujemy, malujemy nowo poznane miejsca i miejscowości na wakacjach", mini-teatr, czyli odgrywanie postaci bajkowych, kącik poezji i śpiewu a także gry i zabawy.

Filia nr 10

Przez całe wakacje trwać będzie konkurs plastyczny dla dzieci pt. "Pocztówka z wakacji". Prace można składać do 24 sierpnia. Uroczyste rozdanie nagród nastąpi podczas zakończenia wakacji 31 sierpnia. Ponadto w tygodniu będą odbywać się zajęcia w godz. 10-12.

W poniedziałki i czwartki czas ten poświęcony będzie na gry i zabawy edukacyjne z wykorzystaniem Internetu, we wtorki - na kalambury i lektury w ramach spotkań z literaturą dziecięcą i młodzieżową, środy poświęcone będą zajęciom plastycznym pn. "Letni kramik z pomysłami" i wreszcie w tzw. "Rozrywkowe piątki" przy sprzyjającej pogodzie odbywać się będą zajęcia ruchowe na świeżym powietrzu.

Oddział Dziecięcy

Od 3 do 26 lipca w każdy wtorek i czwartek Oddział Dziecięcy zaprasza wszystkie dzieci w wieku 7-12 lat na zajęcia "Zabawka ze skrawka". Spotkania odbywać się będą w godz. 11-13.

W ramach Akademii Pięknego Czasu zorganizowane będą dwie wycieczki oraz piknik rodzinny.

aka / czecho.pl

źródło: MBP Czechowice-Dziedzice

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Biblioteka Miejska Czechowice

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Biblioteka Miejska Czechowice" podaj