czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Rozrywka

  • 15 września 2012
  • wyświetleń: 1303

Projekt MBP: "Kultura jest modna"

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Biblioteka Miejska Czechowice" podaj

Nowy cykl wykładów, warsztatów artystycznych, wizyt polsko-czeskich i wystaw adresowany do osób dorosłych, rozpoczyna Miejska Biblioteka Publiczna w Czechowicach-Dziedzicach oraz Městská knihovna Orlová, w ramach projektu "Kultura jest modna".

Biblioteczne atrakcje na wakacje


Ideą przewodnią proponowanych przedsięwzięć jest połączenie wiedzy z zakresu historii obyczajów, mody w stroju oraz przedmiotach codziennego użytku ze współczesnym wzornictwem w rękodziele. Wśród technik proponowanych podczas warsztatów artystycznych znajdą się: sutasz, frywolitki, emaliowanie biżuterii, malowanie jedwabiu i szkła.

Swoją wiedzę poszerzą uczestnicy biorąc udział w dwóch wyjątkowych wykładach oraz podczas wspólnych wizyt polsko-czeskich. Bogaty program projektu zakończy wystawa. Realizacja zaplanowana została na okres: październik 2012 - czerwiec 2013.

Organizatorzy zapraszają dorosłych mieszkańców gminy Czechowice-Dziedzice do wzięcia udziału w tej atrakcyjnej formie wykorzystania czasu wolnego. Wszystkie warsztaty oraz wykłady będą organizowane w lokalu Filii Nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej, ul. Zamkowa 76 w Czechowicach-Dziedzicach w godzinach popołudniowych. Wyjazdy planowane są w dni wolne od pracy.

Inauguracyjny wykład "Elementy zdobnicze w stroju europejskim i przedmiotach codziennego użytku", w ramach projektu odbędzie się w dniu 1 października o godz. 16.00 w lokalu Filii Nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej, ul. Zamkowa 76 w Czechowicach-Dziedzicach.

W trosce o profesjonalne przygotowanie przedsięwzięć organizatorzy proszą o zapisy do 28 września: 32 215-20-01, 32 215-30-51 lub Miejska Biblioteka Publiczna w Czechowicach-Dziedzicach (ul. Niepodległości 32/34, Dział Promocji pok. nr 5).

aka / czecho.pl, źródło: MBP Czechowice-Dziedzice

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Biblioteka Miejska Czechowice

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Biblioteka Miejska Czechowice" podaj