Rozrywka

  • 12 października 2012
  • wyświetleń: 2277

Klub Małego Podróżnika w MBP

We wrześniu w filii nr 10 rozpoczął się cykl zajęć dla przedszkoli i szkół podstawowych "Po rozum do... biblioteki!". Zajęcia w Klubie Małego Podróżnika zainicjowały fascynującą podróż po kontynentach.

MBP Czechowice-Dziedzice
Klub Małego Podróżnika · fot. MBP Czechowice-Dziedzice


Z pomocą globusa dzieci "przeniosły" się z Polski na całkiem nowy ląd. Po krótkim "locie balonem" w towarzystwie Kazimierza Nowaka - polskiego podróżnika, przedszkolaki znalazły się w dzikiej Afryce. Przygody Kazika dzieci poznawały dzięki książce pt. "Afryka Kazika". W odkrywaniu kontynentu pomogły zagadki, które przybliżyły uczestnikom podróży różnorodność Afryki.

Mali podróżnicy pomagali naszemu bohaterowi segregować dary wojowników, a także ułożyły z rozsypanych elementów dużą żyrafę. Nie zabrakło również zabaw ruchowych: wypatrywania afrykańskich zwierząt, grania na bębnach czy tańca dzikich plemion. Po powrocie do Polski, oczywiście balonem, przedszkolaki otrzymały odznaki Klubu Małego Podróżnika.

Starsze dzieci, zmagały się z trudniejszymi zadaniami. Z układanek słownych zdobyły podstawowe informacje na temat Afryki, a rozwiązując rebusy poznały trudne nazwy własnościowe takie jak Sahara, Kilimandżaro czy piramida Cheopsa. Nie zabrakło również rachunków matematycznych, które pozwoliły Kazikowi wybrać najkrótszą drogę przez kraje Afryki. Na zakończenie podróży uczniowie pomogli Kazikowi napisać pocztówkę do rodziny.

aka / czecho.pl

źródło: MBP Czechowice-Dziedzice

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Biblioteka Miejska Czechowice" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Biblioteka Miejska Czechowice

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Biblioteka Miejska Czechowice" podaj