czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Rozrywka

  • 23 października 2012
  • wyświetleń: 918

Meandry ludziego ciała w MDK-u

Za nami:

Miejski Dom Kultury w Czechowicach-Dziedzicach zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu "Meandry ludzkiego ciała i umysłu". Wykład pt. "Namalować duszę. O wpływie fizjognomiki, teorii afektów i psychologii na sztukę" wygłosi prof. dr hab. Piotr Krasny.

krasny
Piotr Krasny


Profesor Piotr Krasny jest absolwentem historii sztuki Uniwersytetu Jagiellońskiego. W 1994 uzyskał tytuł doktora, a w 2004 habilitował się. Od 2008 roku dyrektor Instytutu Historii Sztuki Uniwersytetu Jagiellońskiego. W 2011 roku otrzymał tytuł profesora belwederskiego. Interesuje się głównie dziejami sztuki nowożytnej na ziemiach polskich oraz sztuką środowiska lwowskiego w wiekach XVII, XVIII i XIX.

Za pracę naukową uhonorowany został Nagrodą Prezesa Rady Ministrów za Wyróżniającą się Rozprawę Doktorską (1995), Nagrodą Ministra Edukacji Narodowej (2004), a także Nagrodą Krakowska Książka Miesiąca za publikację Architektura cerkiewna na ziemiach ruskich Rzeczypospolitej 1594-1914 (maj 2004).

Spotkanie odbędzie się w piątek 26 października o godzinie 19.30 w Piwnicy Muz.

ab / czecho.pl, źródło: MDK Czechowice-Dziedzice

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.