czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Rozrywka

  • 30 października 2012
  • wyświetleń: 952

Biblioteka czyta dzieciom

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Biblioteka Miejska Czechowice" podaj

23 października w Filii nr 1 odbyły się kolejne dwa spotkania w ramach kampanii "Cała Polska Czyta Dzieciom". Wzięli w nich udział uczniowie klasy drugiej i trzeciej Szkoły Podstawowej nr 3 w Czechowicach-Dziedzicach.

Drugoklasiści wraz z detektywem Pozytywką rozwiązywali zagadkę zagubionych skarpetek w delfinki. Natomiast trzecioklasiści wraz z bohaterem powieści Łukasza Wierzbickiego "Afryka Kazika" przemierzali Czarny Ląd. Za sprawą opowiadania "Tajemnicze bębny dowiedzieli się, jak ludzie mogą komunikować się na odległość. Rozmawiali też o tym, jak współcześnie można porozumiewać się za pomocą nowoczesnych technologii. Ponadto uczniowie zapoznali się z budową książki oraz obejrzeli prezentację multimedialną.

Młodsze dzieci dowiedziały się także, co trzeba zrobić, aby zapisać się do biblioteki i jak z niej korzystać. Na zakończenie spotkania pojawiła się niezwykle tajemnicza skrzynia magiczna, z której dzieci wyczarowywały rekwizyty i bohaterów ze znanych im książek.

aka / czecho.pl, źródło: MBP Czechowice-Dziedzice

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Biblioteka Miejska Czechowice

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Biblioteka Miejska Czechowice" podaj