czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Rozrywka

  • 24 grudnia 2012
  • wyświetleń: 799

Chcą przekonać dzieci do czytania

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Biblioteka Miejska Czechowice" podaj

"Zawsze znajdę czas na książkę" to konkurs, powstały w ramach współpracy Filii nr 5 ze Szkołą Podstawową w Bronowie, którego adresatami są uczniowie klas IV- VI.

Jego celem jest ogólnie rozumiana chęć zainteresowania dzieci czytelnictwem, rozbudzenie w nich potrzeby i chęci czytania.

Natomiast zadaniem uczestników jest czytanie wybranych książek młodzieżowych, odpowiednio dobranych do ich wieku, wykonanie tzw. prezentacji tradycyjnej lub multimedialnej przeczytanej pozycji i ostatecznie przedstawienie jej na comiesięcznych spotkaniach w bibliotece.

Za nami dwa spotkania z uczniami i ich prezentacjami, których bohaterami byli przede wszystkim Ania i Jacek z "Magicznego domku na drzewie" oraz członkowie Tajemniczej Spółki i Scooby- Doo. Na wielką pochwałę zasługują uczniowie klasy IV szkoły podstawowej w Bronowie, którzy zdecydowanie i ochoczo przystąpili do konkursu, wyprzedzając swoich starszych kolegów i zdobywając prowadzenie. Jednakże przed nami jeszcze 4 spotkania więc "wszystko się może zdarzyć".

aka / czecho.pl, źródło: MBP Czechowice-Dziedzice

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Biblioteka Miejska Czechowice

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Biblioteka Miejska Czechowice" podaj