czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Rozrywka

  • 7 marca 2013
  • wyświetleń: 21770

POPP: reminiscencje z podróży

1 marca w Galerii ExLibris Miejskiej Biblioteki Publicznej w Czechowicach-Dziedzicach odbył się kolejny wernisaż wystawy nauczycieli Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej "Art." w Czechowicach-Dziedzicach.

Od 8 lat wystawy odbywają się pod hasłem "Wspólne Przestrzenie" -co roku określony jest motyw przewodni, który stanowi inspirację dla uczestników wystawy. Inspiracji nauczyciele szukali już m.in. w twórczości G. Klimta, we wspólnej wycieczce do Paryża ("Klimaty Paryskie"), w przyrodzie ("Kwiaty"), w znaczeniu koloru w obrazie ("Dotyk koloru"). Tegoroczna wystawa odbywa się pod nazwą: Wspólne Przestrzenie 2013 -"Droga. Spojrzenie z podróży".

Artystyczne reminiscencje z podróży nauczycieli POPP „Art.” · fot. Izabela Caputa


W wystawie prezentują swoje prace nauczyciele kół plastycznych prowadzonych z dziećmi i młodzieżą w ramach zajęć pozaszkolnych realizowanych przez POPP "Art." w Ligocie Miliardowicach, Zabrzegu i Czechowicach-Dziedzicach. Dominika Paszek zaprezentowała cykl obrazów "Miedzy wierzbami", Zofia Gawełek serię fotografii z pobytu w Bieszczadach, Anna Kanik grafiki komputerowe i akryle z podróży do Włoch i Hiszpanii, inspiracją dla Wandy Gryboś-Sznel było zauroczenie Barceloną i twórczością A. Gaudiego. Dopełnieniem wystawy była kwiatowa aranżacja Urszuli Dzidy. Otwarciu wystawy towarzyszył występ Sławomira Błachuta, nauczyciela kół muzycznych, który wykonał nastrojowe ballady L.Cohena i B. Adamsa.

Spotkanie rozpoczęła Wanda Grybos-Sznel, dyrektor POPP "Art." witając wszystkich przybyłych na wernisaż, przedstawiła uczestników wystawy i prezentowane prace. W otwarciu wystawy wzięli udział zaproszeni goście: członkowie Zarządu Powiatu Renata Franasik i Stanisław Pięta, a także dyrektor MBP w Czechowicach-Dziedzicach Ewa Kmiecik-Wronowicz.

Wszystkie wystawy nauczycieli POPP "Art." maja zawsze charakter integrujący środowisko placówki: nauczycieli, rodziców i wychowanków, są też formą promocji artystycznej działalności placówki.

Izabela Caputa

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.