czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Rozrywka

  • 4 kwietnia 2013
  • 19 kwietnia 2013
  • wyświetleń: 4328

MBP: spotkanie z Marią Czubaszek

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Biblioteka Miejska Czechowice" podaj

Za nami:

Miejska Biblioteka Publiczna w Czechowicach-Dziedzicach zaprasza na spotkanie autorskie z Marią Czubaszek, które odbędzie się w piątek 19 kwietnia o godzinie 17.00 w Miejskim Domu Kultury.

czubaszek


Maria Alicja Czubaszek - polska pisarka i satyryk, autorka tekstów piosenek, scenarzystka, felietonistka i dziennikarka. Studiowała na Wydziale Dziennikarstwa, a także na Wydziale Filologii Angielskiej Uniwersytetu Warszawskiego.

20 maja 2009 z rąk ministra kultury i dziedzictwa narodowego, Bogdana Zdrojewskiego, odebrała Złoty Medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis". W 2011 roku została nominowana w studenckim plebiscycie MediaTory w kategorii AkumulaTOR.

W 2011 roku ukazała się książka "Każdy szczyt ma swój Czubaszek", w której Artur Andrus wnikliwie przepytuje Marię Czubaszek z jej twórczości oraz burzliwego życia towarzyskiego i rodzinnego.

ab / czecho.pl, źródło: MBP Czechowice-Dziedzice

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Biblioteka Miejska Czechowice

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Biblioteka Miejska Czechowice" podaj