czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Rozrywka

  • 22 kwietnia 2013
  • 10 maja 2013
  • wyświetleń: 2064

Kawa i czekolada w bibliotece

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Biblioteka Miejska Czechowice" podaj

Za nami:

Projekt "Kawa i czekolada. Polsko-czeskie spotkania w Bibliotece" to kolejne wspólne przedsięwzięcie czechowickiej biblioteki i Městskiej Knihovny w Orlovej.

Reklama

MBP


Powstał na bazie pozytywnego skojarzenia książki i przyjemniej chwili z kawą lub czekoladą. Stanowi połączenie wiedzy o historii i literaturze oraz warsztatów twórczych z wykorzystaniem kawy i czekolady. Jest nowatorskim pomysłem promocji czytelnictw wśród dzieci i dorosłych. Cykl wykładów, wyjazdów, spotkań autorskich i warsztatów realizowany będzie od kwietnia do listopada 2013r.

Działania, oparte na motywie kawy i czekolady, organizowane będą przez obu partnerów samodzielnie lub w formie wspólnego spotkania z uczestnikami z miasta partnerskiego. Ponadto, w ramach projektu, zaplanowano dwie wystawy w Polsce i w Czechach; jedną - obejmującą prace dzieci powstałe podczas warsztatów, drugą - będącą wynikiem konkursu fotograficznego, skojarzonego z wyjazdem do Cieszyna. Odbędzie się także profesjonalny pokaz baristyczny połączony z koncertem muzyki klasycznej.

Serdecznie zapraszamy dorosłych mieszkańców miasta i gminy Czechowice-Dziedzice do skorzystania z tej wyjątkowej propozycji spędzenia wolnego czasu.

Inauguracyjny wykład dr Jacka Kurka pn. "Słodko-gorzka historia przyjemności", poświęcony czekoladzie, odbędzie się 10 maja o godz. 16.30 w Filii Nr 10 (ul. Węglowa 56).

W trosce o profesjonalne przygotowanie przedsięwzięć, wszystkich chętnych prosimy o zgłaszanie swojego uczestnictwa w dziale promocji Miejskiej Biblioteki Publicznej w Czechowicach-Dziedzicach, ul. Niepodległości 32/34 pokój nr 5 lub pod nr tel. 32 215 20 01 do dnia 9.05.2013r.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w 85% w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska - Rzeczpospolita Polska 2007-2013 oraz budżetu państwa w 10% za pośrednictwem Euroregionu Beskidy.

źródło: MBP Czechowice-Dziedzice

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Biblioteka Miejska Czechowice

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Biblioteka Miejska Czechowice" podaj