czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Rozrywka

  • 7 czerwca 2013
  • 8 czerwca 2013
  • wyświetleń: 3629

Zapaleńcy - impreza na os. Północ

Za nami:

W najbliższą sobotę 8 czerwca w godzinach 15.00-21.00 w Parku przy osiedlu Północ odbędzie się impreza plenerowa Zapaleńcy - Aktywny Dzień Dziecka. To okazja do znakomitej zabawy, ale i zdobycia wielu ciekawych umiejętności przez najmłodszych i poznania oferty kulturalnej, sportowej i rekreacyjnej gminy.

Zapaleńcy


W parku znajdzie się scena, przy której naprzeciwko sceny rozłożony zostanie również namiot, w którym w razie niepogody będzie można obserwować występy sceniczne. Impreza rozpocznie się od koncertu Młodzieżowej Orkiestry Dętej i pokazu grupy mażoretek Nemezis. Na scenie będą się też prezentowały grupy szkolne i kulturalne działające na terenie Gminy Czechowice-Dziedzice. Program imprezy na plakacie poniżej.

W pobliżu sceny w specjalnym namiocie Wydziału Strategii, Rozwoju i Promocji Urzędu Miejskiego będą wydawane młodym uczestnikom imprezy specjalne karty uczestnika. Na kartach tych umieszczono program imprezy, schematyczną mapkę parku i terenów GP1 z zaznaczonymi tzw. strefami aktywności. Wewnątrz kart znajdują się pola na pieczątki, potwierdzające udział uczestnika imprezy w zajęciach organizowanych w poszczególnych strefach aktywności.

Uczestnicy imprezy po pobraniu kart będą poruszać się po terenie parku i GP1 i uczestniczyć w wybranych przez siebie zajęciach, grach i prezentacjach w strefach aktywności - będą m.in. pokazy i zajęcia z pierwszej pomocy i PCK, pokazy strażackie i harcerskie, zajęcia na strzelnicy oraz w różnego rodzaju grach i dyscyplinach sportowych (piłka nożna, siatkówka, koszykówka, kajaki, judo, szachy) oraz prezentacje z zakresy profilaktyki, kultury i czytelnictwa.

Zadaniem uczestników jest zebranie co najmniej 6 pieczątek w trakcie trwania imprezy z różnych stref aktywności. Uprawnia to uczestnika imprezy do odbioru nagrody w postaci pamiątkowej koszulki z logo imprezy. Koszulki są fundowane przez partnera imprezy PG Silesia. Miejscem potwierdzenia zaliczenia co najmniej 6 stref i odbioru nagrody będzie namiot Wydziału Strategii, Rozwoju i Promocji Urzędu Miejskiego pod sceną.

Strefy aktywności zostaną uruchomione ok. godz. 17:00 po zakończeniu części scenicznej i mają funkcjonować do godz. 19:30. Po zamknięciu stref, na zakończenie imprezy odbędzie się koncert zespołu The Shivers.

Organizatorzy: Zarządy Osiedli Barbara, Dziedzice, Północ i Renardowice, Urząd Miejski, Miejski Dom Kultury, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Miejska Biblioteka Publiczna, organizacje, stowarzyszenia i kluby sportowe działające na terenie Gminy Czechowice-Dziedzice, Gimnazjum Publiczne nr 1.

aka / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.