czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Rozrywka

  • 5 lipca 2013
  • 6 lipca 2013
  • wyświetleń: 3578

Parada glinoludów w Pszczynie

Za nami:

W sobotę startuje festiwal Ceramiki. Towarzyszyć mu będą XIII Spotkania Artystyczne i Po cichu, czyli nocny intymny przegląd muzyki elektronicznej. Cały projekt nosi nazwę "Pszczyń się do kultury"Jak co roku organizatorzy przygotowali szereg atrakcji. Z racji, że jest to V Pszczyński Festiwal Ceramiki tegoroczne hasło brzmi " 5 X Cieplej".

festiwal ceramiki, piec
Na pszczyńskim rynku trwa budowa pieca z butelek. W nocy z sobotę na niedzielę zapłonie aż 5 różnych piecy!


glinoludy, festiwal ceramiki
Podczas festiwalu ceramiki obędzie się parada Glinoludów


Warsztaty gancarskie
Stałym punktem festiwalu są także warsztaty garncarskie dla najmłodszych


Sobota, pszczyński rynek i park

W sobotę od godz. 10.00 na pszczyńskim rynku rozpocznie się budowa pieca z butelek - autorskiego projektu Karin Putsch-Grassi.

Do godz. 18.00 będzie trwał jarmark pracowni ceramicznych nie tylko z Polski, ale także Europy. Każda z zaproszonych pracowni prezentuje rzeczy niepowtarzalne i różnorodne. Na godz. 12.00 w Galerii "13" przewidziano otwarcie wystawy Mali Ceramicy.

Od godz. 13.00 do 17.00 swoich sił w ceramice będą mogli spróbować najmłodsi, dla których zorganizowane zostaną warsztaty ceramiczne.

Od godz. 17.30 rozpoczną się z kolei koncerty. Na scenie na pszczyńskim rynku pierwszy zaprezentuje się zespół Eart Bolt. O godz. 19.00 usłyszymy Kinior Makaruk Syl-via, a o 20.30 Miloopa.

Potem impreza przeniesie się na wyspę przy Herbaciarni w parku, gdzie rozpocznie się impreza Nocne granie przy ekranie. O godz. 22.20 zagra Kinior Makaruk Syl-via, a pół godziny po północy Grzanka/Goersser duo! Jak zapewniają organizatorzy - tak bardzo elektronicznie w Pszczynie jeszcze nie było!

Niedziela, pszczyński rynek

W niedzielę jarmark startuje także o godz. 10.00. Od godz. 12.00 rozpoczną się warsztaty dla dzieci, a o 13.00 występ mimów Pantogram.

Od godz. 13.00 startuje także Gliniada. Do godz. 15.00 będzie trwało oblewanie ochotników gliną, a od 15.00 do 16.00 przez rynek przejdzie parada glinoludów, w której każdy będzie mógł wziąć udział. Nowością w tym roku jest wizyta Sambora Dudzińskiego i jego Dźwiękowiązałki czyli interaktywnego widowiska muzycznego.O godz. 16.00 odbędą się wybory króla i królowej, a gliniany prysznic przewidziano na godz. 17.00.

W niedzielę oprócz parady glinoludów, punktem kulminacyjnym będzie odsłonięcie nowej lampy miejskiej Wraku Wygasłego Słońca (o godz. 16.30).

Zarówno w sobotę jak i niedzielę oprócz warsztatów ceramicznych będą organizowane warsztaty: bębniarskie, chodzenia na szczudłach, puszczania baniek czy wypieku chleba.

Festiwal Ceramiki 2013 - przygotowania · fot. Jagoda Gorol, Zbigniew Żupa


Pszczyń się do kultury to projekt realizowany przez Stowarzyszenie Artystyczne Plessart we współpracy z Pszczyńskim Centrum Kultury pod patronatem honorowym Burmistrza Pszczyny, Starosty Pszczyńskiego oraz Związku Ceramików Polskich.

ups / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.