czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Rozrywka

  • 12 lipca 2013
  • wyświetleń: 2272

Kobiecość w Muzeum Regionalnym

2 lipca w bestwińskim muzeum odbyło się otwarcie wystawy malarstwa Iwony Szymczyk, członkini Stowarzyszenia Plastyków "Ondraszek" oraz Pracowni Sztuk Pięknych w Bielsku-Białej.

wystawa, iwona szymczyk
Wystawa Iwony Szymczyk cieszy się dużą popularnością


Wystawa wzbudziła bardzo duże zainteresowanie. Podczas jej otwarcia galeria "Na prowincji" pękała w szwach. Swoją obecnością na spotkaniu zaszczyciła wszystkich pani Urszula Smalcerz - dyrektor Bielskiej Galerii BWA oraz ceniony artysta wywodzący się z Bestwiny - Mieczysław Wilczek.

"Kobiecość" to główny temat wystawy, na której zobaczyć można wszystkie oblicza kobiecości w wydaniu awangardowym. Autorka prac na obrazach starała się ująć dusze kobiet, które często ubrane są jedynie w tzw. zbroje nagości. Styl prac oraz ich estetyka odwołuje się niewątpliwie do pop-artu. Mocne i dynamiczne tła obrazów są jedynie pretekstem do zwrócenia uwagi na piękno kobiecego ciała. Obrazy pani Iwony są pełne temperamentu, przez co wzbudzają ogromną fascynację u odbiorców. Warto zatem odwiedzić Muzeum Regionalne, by przekonać się o tym osobiście.

BM / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.