czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Rozrywka

  • 23 lipca 2013
  • wyświetleń: 1297

Czechowice na mapie Muzobusu

17 lipca Muzobus zatrzymał się w Czechowicach-Dziedzicach. W czasie swojej wakacyjnej podróży, przystanął w naszym mieście. W ramach akcji przeprowadzone zostały warsztaty dla młodzieży i dorosłych.

muzobus, warsztaty
Uczestnicy warsztatów, dzięki trenerom, poznali narzędzia TIK ułatwiające m.in. montaż dźwięku


Prawie miesiąc temu Muzobus ruszył w wakacyjną podróż po Polsce. 17 lipca dojechał do Czechowic-Dziedzic, gdzie animatorzy, nauczyciele, bibliotekarze oraz studenci kierunków pedagogicznych, zajmujący się edukacją muzyczną, wzięli udział w nowoczesnych warsztatach muzycznych oraz twórczej pracy z dźwiękiem.

Zajęcia warsztatowe, przygotowane przez Muzykotekę Szkolną i Narodowy Instytut Audiowizualny dostarczyły uczestnikom prostych narzędzi, twórczych gier i zabaw, które pozwolą w niestandardowy sposób pracować z uczniami, pokazując, że muzyka wcale nie musi być nudna. Program zajęć obejmował wykorzystywanie narzędzi TIK, a więc technologii informacyjno-komunikacyjnych do montażu dźwięku, metody aktywizujące oraz podstawy rytmiki i melodyki.

Warsztatowicze pod czujnym okiem trenerów stworzyli swoją etiudę o nazwie "Czechowickie wariacje", która wejdzie w skład 16 mini-etiud muzycznych. Po zakończeniu ogólnopolskiego projektu etiudy zostaną wydane w formie płyty CD, wyprodukowanej przez Piotra Waglewskiego i zostaną naniesione na aplikację internetową. Dzięki temu, Czechowice-Dziedzice znajdą się na "Muzycznej mapie Polski"!

BM / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.