czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Rozrywka

  • 9 października 2013
  • wyświetleń: 2121

Piotr Beczała osobowością roku!

Urodzony w Czechowicach-Dziedzicach Piotr Beczała - wybitny tenor i światowej sławy artysta - został uhonorowany nagrodą Koryfeusz Muzyki Polskiej 2013 w kategorii "Osobowość Roku".

piotr beczała, opera
Piotr Beczała został uhonorowany tytułem "Osobowość Roku".


Laureatów nagrody ogłoszono podczas uroczystej gali w Studio Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie. Oprócz Piotra Beczały, Koryfeuszem Muzyki Polskiej nagrodzono również otwarte w tym roku Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach (kategoria Wydarzenie Roku) oraz wybitnego chopinologa Jan Ekiera (kategoria Nagroda Honorowa).

Laureatom wręczono statuetki autorstwa profesora Adama Myjaka. Wyróżnieniom w kategorii "Osobowość Roku" oraz "Nagroda Honorowa" towarzyszyły nagrody finansowe ufundowane przez Związek Artystów Wykonawców Stoart oraz Stowarzyszenie Autorów ZAiKS.

Piotr Beczała jest cenionym na świecie śpiewakiem operowym. Jego najnowszy album "Twoim jest serce me" wydany nakładem Deutsche Grammophon został wyróżniony przez francuski magazyn "Diapason". Laureat Koryfeusza Muzyki Polskiej i Honorowy Obywatel Czechowic-Dziedzic nie mógł odebrać nagrody osobiście z uwagi na występ w nowojorskiej Metropolitan Opera.

---

"Koryfeusz" jest nagrodą ustanowioną przez środowisko muzyczne i jest przyznawana najwybitniejszym jego przedstawicielom. Jest to wyróżnienie dla indywidualnych twórców,artystów, wykonawców, muzykologów, krytyków, dziennikarzy, humanistów, badaczy, animatorów, popularyzatorów i menedżerów kultury, grup artystów, a także instytucji, wydarzeń artystycznych oraz różnorodnych projektów twórczych, animacyjnych i edukacyjnych.

BM / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.