Rozrywka

  • 29 grudnia 2013
  • 13 stycznia 2014
  • wyświetleń: 11902

Finał WOŚP w Czechowicach!

Kolejny Finał WOŚP dobiegł już końca. Na terenie naszego miasta odbywało się kilka imprez towarzyszących oraz Finał w Centrum Handlowym Stara Kablownia. 12 stycznia graliśmy wszyscy, ale wcześniej również był słychać orkiestrowe granie!

4 stycznia odbył się w naszym mieście turniej koszykówki, 10 stycznia - w piątek - w Primus Pub odbyły się koncerty rockowe połączone z licytacjami, odbywał się również tego dnia Mataron Fittnes oraz koncert w Domu Harcerza. 11 stycznia w Restauracji Legendarna wspólnie bawiliśmy się przy karaoke i licytacjach. W dniu Finału graliśmy również na sportowo, bo odbywały się też zawody siatkarskie, ale główne atrakcje czekały na nas w Centrum Handlowym Stara Kablownia!

Od samego rana wolontariusze wyruszyli na ulice naszego miasta, a Sztab, który w dniu Finału mieścił się w Miejskim Domu Kultury rozpoczął pracę. Grono osób czuwało nad tym by wszystko przebiegło bezpiecznie i sprawnie. Wolontariuszy można było spotkać również oczywiście w miejscu gdzie odbyła się kulminacja Finałowych starań.

XXII Finał WOŚP w Czechowicach-Dziedzicach · fot. gekon


Od godziny 13.00 w Starej Kablowni Centrum Edukacji i Rozwoju wraz z Salą Zabaw "Radocha" zapewniały atrakcje dla najmłodszych. Wszyscy zachwyceni byli wielkimi bańkami mydlanymi, niektórzy próbowali swoich sił w cyrkowych sztuczkach, a maluszki tańczyły i bawiły się w czasie zajęć Klubu Malucha. Dodatkowo odbyły się również zajęcia ceramiczne, licytacje, a największą uwagę przyciągnął Radochowy Tygrysek oraz sam Kubuś Puchatek! Dla wszystkich chętnych dzieci znalazły się balony, a kto tylko chciał mógł pomalować sobie twarz! Wszystkie dzieci które przyłączyły się do zabawy miały na twarzach szerokie uśmiechy, co potwierdza iż bardzo się im podobało.

W innym miejscu Centrum mieliśmy również okazję doskonalić swoje umiejętności z zakresu pierwszej pomocy. Pogotowie Ratunkowe Medica przygotowało dla zainteresowanych punkt w którym można było zasięgnąć informacji na tematy związane z pierwszą pomocą oraz samemu spróbować wykonania resuscytacji. Medica przygotowała dla nas również pokaz pierwszej pomocy jaki mogliśmy oglądać przed sceną.

XXII Finał WOŚP w Czechowicach-Dziedzicach · fot. Gabriel Górecki www.fotogorg.pl / www.facebook.com/fotogorgpl


Na scenie, w centralnym punkcie Starej Kablowni graliśmy od godziny 14.30. Czechowicki Finał oficjalnie rozpoczął Burmistrz miasta - p. Marian Błachut, który wraz z przewodniczącym Rady Miasta - p. Damianem Żelaznym prowadzili również zbiórkę na terenie Centrum! Potem już do godziny 20.00 odbywały się występy artystów: The Nuts, David Fly oraz zespołu niespodzianki, który ciekawym brzmieniem przeniósł nas w lata 70 i 80. Występy te przeplatane były licznymi licytacjami i pokazem pierwszej pomocy. Udało się nam zlicytować m.in. liczne gadżety firmy LOTOS, gadżety Finałowe, tort Cukierni Asteria i zaproszenia do kawiarni, zabawki sklepu Świat Zabawek BRN, voucher do Pałacu Kotulińskich, czy też voucher na tatuaż, a także gadżety naszego miasta, karnety na MOSIR, karnet Sali Zabaw Radocha oraz zaproszenia do Gabinetu Kosmetycznego Katarzyny Kopeć!

Tuż przed godziną 20.00 po zlicytowaniu najcenniejszych rzeczy wszyscy którzy zgromadzili się w Starej Kablowni by posłuchać Finałowego grania wyszli na parking, by z niego zobaczyć nasze światełko do nieba. Tym symbolem - jakże związanym z Finałem WOŚP - zakończyliśmy granie w Centrum Handlowym.
W Sztabie jednak praca dopiero wrzała. Wszyscy wolontariusze cali i zdrowi oddali puszki, a Komisja Obrachunkowa przeliczała ich zawartość...

Trzeba zaznaczyć, że wolontariusze WOŚP którzy kwestowali na terenie naszego miasta byli podzieleni na dwa Sztaby. Niektórzy z nich należeli do Sztabu WOŚP w Bielsku Białej, gdyż u nas po prostu zabrakło miejsc! Zbierali jednak na terenie naszego miasta.
Sztab Czechowice - Dziedzice zebrał w tym roku... 36 311, 27! Dodatkowo wolontariusze wpisani do Sztabu w Bielsku - Białej, a zbierający również na terenie naszego miasta i gminy zebrali około 20 tysięcy (czekamy na oficjalne informacje od Sztabu Bielsko - Biała).

Razem daje nam to około 56 tysięcy złotych! Co stanowi dotychczasowy rekord jeśli chodzi o nasze miasto! Na jednego mieszkańca statystycznie daje to ok. 1.60zł
Wszystkim wolontariuszom którzy włączyli się w jakikolwiek sposób w tą aukcję należy się głośne: dziękujemy! I sie ma, do zobaczenia za rok!

Sztab dziękuje również wszystkim sponsorom bez których nie można by było zorganizować Finału. Szczególne podziękowania należą się dla: Miejskiego Klubu Sportowgo - bo to tam zarejestrowany był Sztab, p. Burmistrza Mariana Błachuta i Urzędu Miasta za wsparcie działań, dla Miejskiego Domu Kultury za okazaną pomoc, oraz dla Centrum Handlowego Stara Kablownia za gościnę w dniu Finału!

Katarzyna Gniza

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.