Rozrywka

  • 30 maja 2014
  • 7 czerwca 2014
  • wyświetleń: 2532

Aktywny Dzień Dziecka z biblioteką

Za nami:

Miejska Biblioteka Publiczna w Czechowicach-Dziedzicach ponownie przyłączyła się do organizacji imprezy plenerowej Zapaleńcy 2014 - Aktywny Dzień Dziecka. Impreza ta odbędzie się w sobotę 7 czerwca w Parku przy osiedlu Północ.

Uczestnicy będą mogli wziąć udział w wybranych przez siebie zajęciach, grach i prezentacjach odbywających się w poszczególnych strefach aktywności na terenie Parku. Po odwiedzeniu co najmniej 8 stref i zdobyciu 8 pieczątek uczestnicy otrzymają pamiątkowe koszulki z logo imprezy. Strefy aktywności zostaną uruchomione o 15.00 i będą czynne do 18.00.

Strefa aktywności Miejskiej Biblioteki zostanie zaaranżowana pod hasłem "Cały świat w jednej książce". Odwiedzający ją będą mogli wziąć udział w tworzeniu niezwykłego albumu prezentującego znane miejsca i obiekty z terenu miasta. Dzięki technice fotomontażu oraz pomysłowości dzieci zyskają one zupełnie nowe oblicze. Ponadto dzieci będą mogły wykonać zakładki z pierwszą literą swojego imienia, a także podkładki z papierowej wikliny oraz wachlarze, łódeczki i wiatraczki w technice orgiami. Nie zabraknie także zagadek i rebusów.

Dodatkowo, w godzinach od 12.00 do 14.00, biblioteka wspólnie z Przestrzenią Kreatywną Kotulińskiego 6 przeprowadzi warsztaty kulinarno-literackie. Każde dziecko, które w tym czasie odwiedzi Przestrzeń Kreatywną, będzie mogło wziąć udział w pieczeniu bułeczek, zdobieniu talerzyków i serwetek, a także arcytrudnym konkursie czytania oraz rozwiązywaniu zagadek i kalamburów. Na zakończenie wszyscy uczestnicy warsztatów otrzymają pamiątkowe medale.

BM / czecho.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Biblioteka Miejska Czechowice" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Biblioteka Miejska Czechowice

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Biblioteka Miejska Czechowice" podaj