czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Rozrywka

  • 10 czerwca 2014
  • 13 czerwca 2014
  • wyświetleń: 2256

O memetyce w MDK-u

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj

Za nami:

Memetyka to nowy sposób badania zasad funkcjonowania ludzkiej kultury. O przyczynach jego powstania, związkach z naturą i kulturą opowie prof. Dobrosława Wężowicz-Ziłkowska.

Miejski Dom Kultury,Kino Świt
Prof. Dobrosława Wężowicz-Ziłkowska wygłosi wykład w MDK-u




Miejski Dom Kultury zaprasza na wykład prof. dr hab. Dobrosławy Wężowicz-Ziłkowskiej, pt. "Memetyka: pomost pomiędzy naturą a kulturą". Spotkanie odbędzie się w piątek 13 czerwca o godzinie 19.00. Wstęp jest bezpłatny.

Miejski Dom Kultury,Kino Świt


Dobrosława Wężowicz-Ziłkowska - dr hab. nauk humanistycznych w zakresie literaturoznawstwa, profesor nadzwyczajny w Zakładzie Teorii i Historii Kultury Instytutu Nauk o Kulturze i Studiów Interdyscyplinarnych UŚ. Kulturoznawca, folkloroznawca, memetyk. W badaniach skupiona na kulturowych formach wyobrażeń społecznych i komunikacji kulturowej w kontekście tzw. nowej biologii oraz antropologii kultury ludowej i estetyce popkultury.

Autorka ponad stu artykułów naukowych w czasopismach i monografiach wieloautorskich oraz książek: "Miłość ludowa. Wzory miłości wieśniaczej w polskiej pieśni ludowej XVIII - XX wieku"; "Moc narrativum. Idee biologii we współczesnym dyskursie humanistycznym"; redaktorka ujęć monograficznych: "Infosfera. Memetyczne koncepcje kultury i komunikacji"; "Humanistyczne konteksty technopolu".

Od 1996 roku współredaktorka, a od 2004 roku redaktor naczelna czasopisma naukowego "Teksty z ulicy" (9. tomów) i "Teksty z ulicy" online. Od 2005 roku organizatorka Ogólnopolskich Warsztatów Memetycznych. Prezes Polskiego Towarzystwa Kulturoznawczego, Oddział Katowice, członek licznych rad naukowych, m.in. Komisji ds. Folklorystyki IBL PAN, kierownik serii wydawniczej Studia o Kulturze UŚ, kierownik Podyplomowych Studiów Menedżera Kultury, opiekun naukowy Koła Naukowego Kulturoznawców i Studenckiego Koła Naukowego Folkloroznawców.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

MDK

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj