czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Rozrywka

  • 4 września 2014
  • 18 września 2014
  • wyświetleń: 2841

Nabór do zespołu mażoretek

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj

Za nami:

Miejski Dom Kultury ogłasza nabór do zespołu mażoretek, prowadzonego przez Katarinę Kubiczkową opiekuna i choreografa takich grup jak np. Dixi, Mini Dixi, Baby Dixi - wielokrotnych mistrzyń Republiki Czeskiej, mistrzyń Europy.

Historia mażoretek liczy już ponad dwieście lat i wywodzi się z Francji. Mażoretki występują na pokazach estradowych i paradach ulicznych, prezentując choreograficzne układy taneczno-marszowe do muzyki orkiestr dętych, żonglując i podrzucając przy tym pałeczki mażoretkowe (tzw. Batony). Mażoretki spełniają nie tylko funkcję widowiskowego dodatku, ale przy pomocy wykonywanych gestów sygnalizują orkiestrze zbliżający się zakręt, zakończenie utworu, zmianę rytmu.

Stroje mażoretek, cechujące się dużą różnorodnością i podlegające przynajmniej częściowo trendom w modzie, są jedynymi uniformami organizacyjnymi, które nie są skodyfikowane regulaminami, niemniej jednak stosowane są konsultacje przy wykorzystywaniu symboliki organizacji i respektowane są pewne ogólne zalecenia dotyczące regulaminu umundurowania.

Na pierwsze zajęcia zapraszamy:

Grupa 4-8 lat
  • 11 września, godz. 15.00
  • 18 września, godz. 15.00


Miejski Dom Kultury,Kino Świt

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

MDK

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj