czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Rozrywka

  • 5 września 2014
  • 18 września 2014
  • wyświetleń: 4260

Pszczeli piknik rodzinny

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Dworek Eureka" podaj

W sobotę, 13 września w Gimnazjum Publicznym Nr 1 odbył się Pszczeli Piknik Rodzinny, którego tematem przewodnim były pszczoły. Piknik to wspólna inicjatywa szkoły, Dworku Eureka oraz pszczelarzy. Impreza została zorganizowana w ramach projektu Arboretum Inspiruje do pomagania pszczołom, będącego laureatem konkursu grantowego Z Kujawskim pomagamy pszczołom.

Na pikniku pojawili się goście - Grzegorz Szetyński - Wicestarosta Bielski, Bernadetta Klimek - naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedziach oraz Andrzej Kamiński - dyrektor gminnego Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych.

Imprezę rozpoczęły zawody sportowe, podczas których rywalizowały ze sobą wszystkie klasy czechowickiej jedynki - uczniowie brali udział m.in. w konkurencjach: żądlenia - czyli rzutach strzałkami, zbieraniu nektaru - pod tą nawą kryło się zbieranie na czas piłek, czy... zapylania po bieżni. Rozgrywki wygrała klasa 2B, która w nagrodę pojedzie na wycieczkę do skansenu pszczelarskiego.

Pszczeli piknik rodzinny - 13.09.2014 · fot. UM Czechowice-Dziedzice


Od godziny 16.00 rozpoczęła się plenerowa część pikniku otwarta dla społeczności lokalnej. Uczestnicy mogli bawić się i przy okazji zdobywać wiedzę o pszczołach w przygotowanych dla nich strefach aktywności. Nie mogło również zbraknąć miodu, który można było degustować oraz nabyć bezpośrednio od producentów, gdyż na pikniku byli obecni pszczelarze z Beskidzkiego Związku Pszczelarzy "Bartnik" z Andrzejem Wasilewskim oraz Stanisławem Kamińskim na czele oraz pszczelarze z koła Czechowice-Dziedzice i Zabrzeg Śląskiego Związku Pszczelarzy. Wielką atrakcją imprezy były pokazowe ule, a szczególnie przeszklony eksponat z żywymi pszczołami, prezentowany przez Ludwika Kurasiewicza.

Przewidziano również atrakcje dla najmłodszych - malowanie twarzy, zabawy z Kubusiem Puchatkiem oraz kolorowe bańki mydlane przygotowane przez Annę Krzempek z Centrum Edukacji i Rozwoju. Propozycją skierowaną do dzieci była inscenizacja pt. Szkoła Panny Klementyny, którą przygotowali uczniowie gimnazjum.

Dużym zainteresowaniem cieszył się mecz siatkówki rozegrany pomiędzy uczniami, nauczycielami a rodzicami. Zwycięstwo przypadło drużynie rodziców.

Na zakończenie, wśród uczestników rozlosowano dwie główne nagrody pikniku: rower i piłkę z autografem Marcina Gortata, które trafiły do Kuby i Dawida. Fundatorami nagród były Fundacja Marcina Gortata MG13 oraz FPHU Artex Andrzej Płonka.

O kulinarną stronę Pszczelego Pikniku zadbał pan Tomasz Kopeć właściciel Dworku Eureka. Serwowano pyszne dania dla uczestników, natomiast słodkie ciasta i ciasteczka z miodową nutą przygotowali rodzice.

Dworek Eureka

43-502 Czechowice-Dziedzice
ul. Prusa 64

kom. 665-995-665BM / czecho.pl, źródło: Gimnazjum nr 1

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Dworek Eureka

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Dworek Eureka" podaj