czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Rozrywka

  • 17 września 2014
  • 3 października 2014
  • wyświetleń: 5167

Gremlin wystąpi w Buczkowicach

Za nami:

W piątek, 3 października w Karczmie Bukowa w Buczkowicach odbędzie się koncert charytatywny, podczas którego wystąpi czechowicki raper Gremlin. Wraz z nim na scenie pojawi się Johnny oraz Karolina Perła Lapczyk.

Gremlin


Ewelina Łabędź i Katarzyna Macura organizują akcję charytatywną dla siedmioletniej Dagmary Drąg, chorej na nowotwór mózgu. W programie wydarzenia znalazł się koncert hip hopowy, parada motocykli, malowanie twarzy oraz akcja krwiodawstwa. Pieniądze zebrane podczas imprezy przeznaczone zostaną na leczenie dziewczynki.Dagmara Drąg to siedmioletnia dziewczynka pochodząca z Bielska-Białej. Dagmara ma dwie starsze siostry, które chorują na talasemię. 7-latka zachorowała tuż przed Świętami Bożego Narodzenia 2013. Końcem listopada dziewczynka wracała z przedszkola z bólami głowy. Ból narastał z każdym dniem. 21 grudnia 2013 roku Dagmara trafiła do Szpitala Dziecięcego w Bielsku-Białej na oddział pediatryczny. Wyniki tomografu były jednoznaczne, Dagmara ma guza w mózgu i musi zostać przetransportowana do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Tam lekarze zainterweniowali bardzo szybko. Założono Dagmarze dren wewnątrz czaszki, który umożliwiał odsączenie nadmiaru płynu, który powodował bóle.

Diagnozę postanowiono bardzo szybko: wodogłowie środczaszkowe i guz tylnego dołu czaszki. Kolejna operacja odbyła się zaraz po świętach i trwała 5 godzin. Lekarzom udało się usunąć guz, niestety w skutek usunięcia robaka móżdżku nastąpił niedowład lewostronny i ataksje. Początkiem stycznia wyniki badań pokazały rdzeniaka mózgu IV stopnia - najwyższy w stopień zaawansowania klinicznego. Podjęto leczenie chemioterapią. Po kolejnych cyklach, dziewczynce zaczęły wypadać włosy. Po zakończeniu chemioterapii, początkiem czerwca, Dagmarę poddano radioterapii. Niestety po kilku naświetlaniach u dziewczynki zdiagnozowano obwodowe porażenie nerwu twarzowego, radioterapię przerwano. Podjęto decyzję o rozpoczęciu leczenia podtrzymującego. Końcem lipca tego roku, lekarze nie dawali jej żadnych szans. Dziewczynka jednak dalej walczy.

Dagmara Drąg
Pieniądze zebrane podczas imprezy charytatywnej przeznaczone zostaną na leczenie Dagmary Drąg.


Rodzina szuka leczenia za granicą, niestety na chwilę obecną Dagmara nie nadaje się na jakikolwiek transport. Rodzice poszukują nawet wśród metod niekonwencjonalnych. Aby dziewczynka nadal była leczona, potrzebne są pieniądze. Dlatego podczas akcji charytatywnej wszystkie środki wpłacone za wejściówki i przejażdżki motocyklami przeznaczone zostaną na rzecz Dagmary.

Program imprezy charytatywnej:
 
15.00 - Parada motocyklistów w stronę Szczyrku i powrót pod karczmę
16.00 - Występ Artura Wali
17.00 - Pokaz ratownictwa medycznego z Bystrej
18.00 - Występ Aichy, wokalistki i finalistki X-Factor 
18.30 - Rozmowa z Tomaszem Hamerlakiem, paraolimpijczykiem z Bystrej
19.30 - Zumba z Kasią Macura, Tomkiem Matulą, Agnieszką Kozioł, Ireną Awieruszko- Ptaszkiewicz oraz Gabrielą Bryndza.
21.00 - 21.40 - Nakład Kontrolowany oraz Karolina "Perła" Lapczyk - uczestniczka pierwszej edycji "Bitwy na głosy"
21.50 - 22.30 - Gremlin i Johnny


Link do wydarzenia na Facebooku: www.facebook.com/events/620315888080931/

BM / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.