Rozrywka

  • 19 listopada 2014
  • 20 listopada 2014
  • wyświetleń: 1600

Transmisja z Metropolitan Opery

Za nami:

Kino Świt zaprasza na transmisję opery buffa w dwóch aktach "Cyrulik sewilski" Gioacchina Rossiniego.

Miejski Dom Kultury,Kino Świt
Libretto napisane przez Cesarego Sterbiniego, oparte zostało na sztuce teatralnej Pierre’a Beaumarchais’go z 1775 roku pod tym samym tytułem.

Muzyczna opowieść o wszędobylskim i wszystkomogącym "golibrodzie" o imieniu Figaro, wyszła spod kompozytorskiego pióra Gioacchina Rossiniego - niekwestionowanego mistrza włoskiej opery buffo. Nic zatem dziwnego, że bawi publiczność całego świata już od blisko 200 lat, a osoba "króla życia" - Figara, stała się jedną z najpopularniejszych postaci operowych (także za sprawą W.A. Mozarta - Wesele Figara). Cyrulik sewilski - to komedia intryg i pomyłek, oczywiście z wątkiem miłosnym, w której dowcip sytuacyjny - w niespotykany dotąd, w operze, sposób - wspierany jest komizmem każdego taktu i każdej nuty brawurowej muzyki Rossiniego.

Dyrygent: Michele Mariotti
Reżyseria: Bartlett Sher
Występują: Isabel Leonard jako Rozyna, Lawrence Brownlee jako hrabia Almaviva, Christopher Maltman jako Figaro, cyrulik.

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

MDK

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj