czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Rozrywka

  • 4 listopada 2005
  • wyświetleń: 1359

Dlaczego są busy, a nie ma autobusów

Od wielu lat w Pszczynie i Czechowicach mówiło się, że miasta te połączy linia autobusowa. O przewóz pasażerów pomiędzy Pszczyną a Czechowicami i konkurowanie z PKP na tej trasie, chciał walczyć czechowicki PKM. Niestety, najpierw któryś z włodarzy Pszczyny miał stwierdzić, że "jego mieszkańcy wolą jeździć na rowerkach", później przewoźnik z Czechowic zajął się organizowaniem przejazdów do Bielska.

Ostatnio, niespodziewanie, Czechowice i Pszczynę połączyła prywatna firma autobusowa. Jak to się stało, że zakład dotowany z czechowickiego budżetu został wyprzedzony przez prywatnego przewoźnika? "My jako zakład budżetowy możemy realizować połączenia międzymiastowe na podstawie porozumienia pomiędzy miastami, a takiego nie ma, ani z jednej jak i z drugiej strony. Natomiast prywatny przewoźnik uzyskuje zezwolenie z Urzędu Marszałkowskiego i może jeździć" - wyjaśnia dyrektor czechowickiego PKM-u Sylwester Broncel, który podkreśla, że sprawy tworzenia linii autobusowej do Pszczyny "nie odpuszcza".

Dla pasażerów, przede wszystkim mieszkańców Goczałkowic, najważniejsze jednak jest to, że nareszcie mogą busami dojechać do Pszczyny i Czechowic.

Iza

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.