czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Rozrywka

  • 1 czerwca 2015
  • 12 czerwca 2015
  • wyświetleń: 1506

O Cyberprzestrzeni w MDKu

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj

Za nami:

Miejski Dom Kultury zaprasza na kolejne spotkanie cyklu "Człowiek-Ziemia-Wszechświat", wykład dr Roberta Pysza, pt. "Cyberprzestrzeń - nowa Ziemia?"

Reklama

W tym sezonie przedmiotem zainteresowania jest człowiek w relacji do planety, na której mieszka oraz przestrzeni rozciągającej się wokół niej - bliżej i dalej położonego Kosmosu. Przybliżone zostaną wyobrażenia różnych kultur na temat powstania Ziemi, innych ciał niebieskich, czasu czy przestrzeni, ich funkcjonowanie w języku, sztuce, literaturze i wierzeniach świata oraz najnowsze ustalenia naukowe na ten temat.

mdk


Dr Robert Pysz - absolwent filologii polskiej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, doktor nauk humanistycznych w zakresie literaturoznawstwa. W ostatnich latach prowadził badania nad polską literaturą fantasy i jej miejscem w kulturze popularnej. Obecnie adiunkt w Katedrze Teorii i Praktyk Komunikacji Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej, Prodziekan Wydziału Humanistyczno-Społecznego ATH. Zajmuje się komunikacją w nowych mediach, zwłaszcza w kontekście działań promocyjnych i reklamowych.

Wstęp wolny.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

MDK

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj