czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Rozrywka

  • 16 czerwca 2015
  • 19 czerwca 2015
  • wyświetleń: 1509

Dawne mapy w MDK-u

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj

Za nami:

Miejski Dom Kultury zaprasza na kolejne spotkanie cyklu "Człowiek-Ziemia-Wszechświat", wykład prof. dr hab. Piotra Krasnego, pt. "Dawne mapy: obiektywny obraz świata czy dzieło sztuki?"

Reklama

mdk


W tym sezonie przedmiotem zainteresowania jest człowiek w relacji do planety, na której mieszka oraz przestrzeni rozciągającej się wokół niej - bliżej i dalej położonego Kosmosu.

Prof. dr hab. Piotr Krasny - absolwent historii sztuki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Od 2008 roku dyrektor Instytutu Historii Sztuki Uniwersytetu Jagiellońskiego. W 2011 roku otrzymał tytuł profesora belwederskiego. Interesuje się głównie dziejami sztuki nowożytnej na ziemiach polskich oraz sztuką środowiska lwowskiego w wiekach XVII, XVIII i XIX.

Za pracę naukową uhonorowany został Nagrodą Prezesa Rady Ministrów za Wyróżniającą się Rozprawę Doktorską, Nagrodą Ministra Edukacji Narodowej, a także Nagrodą Krakowska Książka Miesiąca za publikację "Architektura cerkiewna na ziemiach ruskich Rzeczypospolitej 1594-1914".

Wstęp wolny.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

MDK

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj