czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Rozrywka

  • 23 czerwca 2015
  • 26 czerwca 2015
  • wyświetleń: 1100

O Australii i Oceanii w MDK-u

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj

Za nami:

Miejski Dom Kultury zaprasza na wykład dr Agnieszki Przybyły-Dumin pt. "Mity początku mieszkańców Australii i Oceanii".

Reklama

W tym sezonie przedmiotem zainteresowania jest człowiek w relacji do planety, na której mieszka oraz przestrzeni rozciągającej się wokół niej - bliżej i dalej położonego Kosmosu.
Przybliżone zostaną wyobrażenia różnych kultur na temat powstania Ziemi, innych ciał niebieskich, czasu czy przestrzeni, ich funkcjonowanie w języku, sztuce, literaturze i wierzeniach świata oraz najnowsze ustalenia naukowe na ten temat.

mdk


Dr Agnieszka Przybyła-Dumin - absolwentka kulturoznawstwa Uniwersytetu Śląskiego, adiunkt na Wydziale Humanistyczno-Społecznym ATH w Bielsku-Białej, Kierownik Działu Nauki MGPE w Chorzowie. Jest także pracownikiem merytorycznym MDK w Czechowicach-Dziedzicach i założycielką Koła Badaczy Kultury od ośmiu lat funkcjonującego przy tej placówce, w ramach działalności którego powstały trzy tomy serii "Świat naszych przodków", poświęcone jesiennemu, zimowemu i wiosennemu cyklowi obrzędowemu naszych okolic, a ponadto odbyło się siedem edycji Festiwalu Kultur Świata.

Ważniejsze publikacje książkowe: "Bajki ludowe z Zagłębia Dąbrowskiego. Studium i materiały, Podanie i legenda". "Ludowy obraz świata i czło­wieka", artykuły: "Lecznictwo i wierzenia magiczne" oraz "Transformacje medialne folkloru. W kontekście folklorystycznego obrazu katastrofy smoleńskiej".

Wstęp wolny.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

MDK

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj