czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Rozrywka

  • 24 czerwca 2015
  • wyświetleń: 2454

Festyn rodzinny SP 2 w Ligocie

W sobotę, 13 czerwca odbył się I Festyn Rodzinny Szkoły Podstawowej nr 2 w Ligocie pod patronatem Burmistrza Czechowic-Dziedzic przygotowany przez Radę Rodziców przy współudziale nauczycieli placówki.

Reklama

Świętowanie rozpoczęliśmy już rano na boisku szkolnym, gdzie zebrali się wielbiciele sportu, by rozegrać mecze piłki nożnej. Na murawie spotkały się aż dwie drużyny ojców naszych uczniów, grupa absolwentów SP 2 w Ligocie, a także uczniów - tych najmłodszych (ale równie zgranych) i złożona z szóstoklasistów. Oczywiście to najstarsi odebrali medale, ale wszyscy spędzili miłe przedpołudnie i już umówili się na następne rozgrywki!

Po południu zaproszenie na festyn przyjęli miłośnicy dobrej zabawy i aktywnego spędzania czasu w gronie rodziny na czele z zastępcą Burmistrza Czechowic-Dziedzic, Maciejem Kołoczkiem. Mieszkańcy Miliardowic świetnie bawili się, podziwiając pokaz sztuki barmańskiej, próbując smakołyków przygotowanych przez mamy i przede wszystkim bawiąc się wyjątkowo dobrze przy muzyce zespołu "Anonim", który obchodził 15-lecie swojego istnienia, a na festynie wystąpił charytatywnie, nie pobierając żadnej opłaty. Pan Paweł Hałas i jego zespół to prawdziwi artyści i oddani przyjaciele szkoły.

Sprawność można było ćwiczyć nie tylko podczas tańców, ale również na stanowiskach sportowych przygotowanych przez nauczycieli. Dzieci mogły m.in. sprawdzać swoją celność, umiejętność współpracy z rodziną, skoczność czy zdolność poruszania się z zawiązanymi oczami. Zdobywali punkty, odbierali nagrody (dzięki wspaniałomyślności darczyńców i sponsorów), cieszyli się i zajadali pyszną watą cukrową. Współpraca pomiędzy rodzicami a nauczycielami przebiegała wyjątkowo dobrze i dlatego jesteśmy już pewni, że za rok znowu spróbujemy swoich sił, by przygotować taką niezapomnianą imprezę na świeżym powietrzu.

Szkoła Podstawowa nr 2

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.