czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Rozrywka

  • 26 czerwca 2015
  • wyświetleń: 1080

Biblioteka w ogólnopolskiej akcji

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Biblioteka Miejska Czechowice" podaj

Oddział dla Dzieci czechowickiej biblioteki został zakwalifikowany do ogólnopolskiego programu "Czytam sobie w bibliotece". Projekt ten to pomysł na promocję czytelnictwa skierowany do najmłodszych czytelników - dzieci w wieku od 5 do 8 lat. Akcja ma na celu pokazanie najmłodszym, że można czytać dla przyjemności, a książki to sama radość..

Reklama

Oddział dla Dzieci w ramach projektu otrzyma komplet dziewięciu książek z serii "Czytam sobie" wraz ze scenariuszami do zajęć i materiałami promocyjnymi. Na tej podstawie zostaną już po wakacjach zorganizowane zajęcia edukacyjne. Mali uczestnicy będą mieli okazję w twórczy sposób zinterpretować literaturę korzystając z takich form wyrazu jak film, animacja, plastyka czy teatr.

Fundacja Centrum Edukacji Obywatelskiej i wydawnictwo Egmont - w ramach projektu - pomagają bibliotekom zbudować własny program działań animacyjnych wokół literatury. Wszystko to ma pokazać, że samodzielne czytanie jest dobrą zabawą, a nauka czytania może być radosna i ciekawa. Wszak nie jest łatwo pozyskać dziś przychylność czytelnika. Najbardziej wymagający, ale i najwdzięczniejszy jest najmłodszy odbiorca.

aka / czecho.pl

źródło: MBP Czechowice-Dziedzice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Biblioteka Miejska Czechowice

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Biblioteka Miejska Czechowice" podaj