czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Rozrywka

  • 9 lipca 2015
  • wyświetleń: 3177

Koncert Daniela Strządały w Cortonie

Daniel Strządała wystąpił na czerwcowym Festiwalu Muzyki Sakralnej we włoskiej Cortonie, partnerskim mieście Gminy Czechowice-Dziedzice.

Reklama

Koncert Daniela Strządały w Cortonie - 28.06.2015 · fot. UM Czechowice-Dziedzice


Koncert czechowickiego wirtuoza klawesynu i organów miał miejsce 28 czerwca, w ramach XII Festival di Musica Sacra w Cortonie. Utalentowany czechowicki artysta zagrał koncert organowy w miejscowej katedrze. Jego występ bardzo się podobał i spotkał się z gorącym aplauzem ze strony publiczności, zaś władze Cortony już zaprosiły Daniela Strządałę do wzięcia udziału w kolejne edycji Festiwalu.

Wyjazd i występ Daniela Strządały we Włoszech to pokłosie partnerskiej współpracy pomiędzy naszym miastem a toskańską Cortoną. Jednym z jej elementów jest współpraca właśnie w dziedzinie szeroko rozumianej kultury. Przypomnijmy, że w czasie najbliższych Dni Czechowic-Dziedzic (29-30 sierpnia), odbędzie się Dzień Włoski - z miastem partnerskim Cortona. W niedzielę 30 sierpnia będziemy mogli poznać kulturę i kuchnię włoską. Czechowiczanom zaprezentuje się Grupa Historyczna Miasta Cortona.

Ponadto, na scenie na stadionie MOSiR wybrzmią przeboje Al Bano i Rominy Power w wykonaniu coverowego duetu An Dreo & Karina, a w koncercie finałowym wystąpi Francesco Napoli Band. W Dniu Włoskim konferansjerem będzie Paolo Cozza. Atrakcją dla najmłodszych będzie włoskie miasteczko zabaw.

BM / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.