Rozrywka

  • 4 grudnia 2015
  • 12 grudnia 2015
  • wyświetleń: 2990

Piotr Bałtroczyk wystąpi w Pszczynie

Za nami:

"Druga 50-tka Piotra Bałtroczyka" to najnowszy program znanego konferansjera i kabareciarza. Zobaczymy go i usłyszymy w Pszczynie w sobotę, 12 grudnia o godzinie 20.00.

Przed występem nastąpi rozdanie nagród burmistrza Pszczyny w dziedzinie kultury. Bilety na to wydarzenie kosztują 40 zł i można je kupić w sekretariacie Pszczyńskiego Centrum Kultury oraz na http://www.pckul.pl.

Piotr Bałtroczyk w Pszczynie


Wiele lat temu Bałtroczyk był poetą lirycznym, piszącym wiersze o tym, że życie smutne jest raczej, a świat nie jest dobrze skonstruowany. Otrzymywał wówczas nagrody za swą twórczość: dyplomy wieszał gdzie bądź, nagrody finansowe beztrosko trwonił.

Potem - zazdroszcząc kolegom powodzenia u płci - stał się Bałtroczyk tzw. Poetą-pieśniarzem. Nie była to twórczość łatwa dla publiczności. Bałtroczyk jest twórcą tzw. pętli śmierci, znanej też jako "Obieg Bałtroczyka"; są to akordy a-moll, C-dur, E-dur wykonywane długo, monotonnie i nad wyraz jednostajnie. Szczątkowe powodzenie nie trwało długo i Bałtroczyk poszedł w naukę. Uczył studentów przedmiotów o nazwach długich i niejasnych. Odmówił pisania pracy doktorskiej, więc musiał przestać uczyć. Studenci ciesząc się rozpalili ognisko i pili alkohole.

Stał się Bałtroczyk konferansjerem, zapowiadaczem tych, którzy nauczyli się tego, czego on nauczyć się nie mógł. Nie do końca wiadomo, czemu mu się powiodło, ale to fakt. Prowadził i prowadzi niemal wszystko, w tym samochody i motocykle. Wystąpił w kilkuset programach telewizyjnych jako prowadzący lub wykonawca. Prowadził setki imprez estradowych i łatwiej wymienia te, których nie prowadził, niż odwrotnie.

Naprawdę jest Bałtroczyk osobnikiem depresyjnym i monotematycznym (dzieci, samochody, motocykle). W pracy nie pije, poza pracą z przyjemnością. Ma dwa garnitury, jeden elegancki, a drugi garnitur.

W Pszczynie zobaczymy i usłyszymy jego najnowszy kabaretowy program autorski pt. "Druga 50-tka Piotra Bałtroczyka". To monolog, w którym zawarte są opowieści o bujnym życiu Piotra B. oraz jego kolegów i przyjaciół.

BM / czecho.pl

źródło: PCKul

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PCKul" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

PCKul

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PCKul" podaj