Rozrywka

  • 14 grudnia 2015
  • 4 stycznia 2016
  • wyświetleń: 2709

Integracyjne jasełka w MDKu - zdjęcia

Tegoroczne jasełka wystawione w czechowickim Miejskim Domu Kultury "Świt" przez uczniów Zespołu Szkół Specjalnych Nr 4 w Czechowicach-Dziedzicach zachwyciły i wzruszyły publiczność.

Integracyjne jasełka w MDK-u - 22.12.2015 · fot. Powiat Bielski


Po raz kolejny uczniowie zaprezentowali swój talent aktorski, determinację oraz zapał do realizacji nowych wyzwań. Tym razem pod reżyserską opieką A.Twardak i B.Brzóski przygotowali przedstawienie jasełkowe pt. "Siostrzyczka z zapałkami". Jest to już trzecie z kolei takie przedsięwzięcie zorganizowane wraz ze Stowarzyszeniem Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Pomoc Raduje, którego celem jest integracja ze społecznością lokalną.

- Należy zbliżyć się do siebie nie tylko w czasie świąt, ale przez cały rok, być blisko, obok drugiego człowieka - mówią nauczycielki, które pracowały nad spektaklem. - Każdy, kto jest spragniony, utrudzony, chory, głodny, powinien szukać ukojenia w nowonarodzonym Jezusie Chrystusie. Święta to czas miłości, radości, wzajemnego przebaczania, czas spojrzenia na drugiego człowieka. Bóg narodził się w stajence betlejemskiej, dziś ma rodzić się w każdym ludzkim sercu, w każdym z nas.

Wszystkie role odegrane zostały znakomicie i z "amatorskim mistrzostwem", dziecięca gra pełna była otwartości, szczerości, prostoty i ciepła. Całość przedstawienia oprawiona była tradycyjnymi kolędami w wykonaniu pań nauczycielek przy akompaniamencie gitarowym pani katechetki. Spektakl przed świąteczną przerwą oglądała licznie zebrana widownia, dzieci, rodzice i mieszkańcy Czechowic-Dziedzic.

BM / czecho.pl

źródło: Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.