czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Rozrywka

  • 12 stycznia 2016
  • 23 stycznia 2016
  • wyświetleń: 2140

Koncert charytatywny dla Mateusza

Kto w niedzielę, 17 stycznia, po godzinie 16.00 pojawił się w okolicy szkoły w Bestwinie, mógł zobaczyć mnóstwo zaparkowanych aut, którymi przyjechały ... anioły. Właśnie tego mroźnego wieczora, kiedy odbył się koncert charytatywny dla małego Mateusza, wydawało się, że nie tylko "anioły są wśród nas", ale że "wszyscy jesteśmy aniołami" w bestwińskiej szkole, że jest tu jak w niebie.

Koncert charytatywny dla Mateusza - 17.01.2016 · fot. www.zspbestwina.edu.pl


Do takich porównań skłonić mogła przepiękna dekoracja sali gimnastycznej w bieli, uśmiechnięte twarzy przybyłych gości, niebiańska muzyka i... energia, emanująca zewsząd. Budynek szkoły wypełnili mieszkańcy Bestwiny i okolic, goście z daleka i bliska, rodzice, uczniowie, absolwenci, nauczyciele, pracownicy szkoły, sympatycy i wszyscy ludzie dobrej woli. Na pewno było nas pięćset, ale może nawet sześćset... Przywitał wszystkich, a potem koncert profesjonalnie prowadził Kacper Wójtowicz.

Na scenie od początku towarzyszyły pięknym śpiewem połączone chóry Cantata, Vivace, Andante i Allegro pod kierownictwem pani Magdy Wodniak-Foksińskiej. Wszyscy występujący ubrani byli na biało, także soliści. Na początek obejrzeliśmy wzruszające, liryczne jasełka w wykonaniu uczniów młodszych klas, przygotowanych przez panie: Barbarę Górkę i Edytę Zemanek-Bierońską.

Niewątpliwie najbardziej emocjonującą częścią koncertu była licytacja kilkunastu przedmiotów, prowadzona z werwą przez panią Oliwię Sobieską. Pomagali jej uczniowie gimnazjum, prezentując widzom licytowane przedmioty. Pojedynki licytujących były momentami zażarte, a nadspodziewanie ogromną ofiarność darczyńców nagradzano brawami. W przerwach licytacji, aby ochłonąć z emocji, obejrzeliśmy pokaz tańca w wykonaniu pana Mikołaja Strzyża ze szkoły tańca Cubana oraz występ pana Piotra Mireckiego z zespołu Dzień Dobry, który akompaniował chórowi na gitarze. Na korytarzach szkolnych można było kupić ciasto upieczone przez rodziców, płyty zespołu Dzień Dobry, książki, różne unikatowe gadżety i pojedyncze egzemplarze, wykonane przez nauczycieli oraz wspaniałomyślnie podarowane przez różne osoby.

Dziękując na zakończenie koncertu pani dyrektor Agata Rak złożyła głęboki ukłon tym wszystkim, którzy przygotowali koncert, uczniom, rodzicom i nauczycielom. Darczyńcom życzyła, aby dobro, które okazali, do nich wróciło. Podziękowała za każdą obecność, za to, że tak licznie zgromadzili się na to przejmujące hasło, że chore dziecko potrzebuje pomocy. Można powiedzieć, że jeśli - według wstępnych obliczeń - dzięki temu koncertowi konto "dla Mateusza" zostało zasilone około 25 tysiącami złotych, to serca tych wszystkich, którzy przyczynili się do tego, zostały zasilone jakąś niebiańską energią. Dziękujmy zatem sobie wzajemnie za ten dar, a małemu Mateuszkowi życzymy zdrowia, zdrowia, zdrowia.

Magdalena Piekarska / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.