Reklama

Rozrywka

  • 2 lutego 2016
  • 4 lutego 2016
  • wyświetleń: 1341

Wernisaż wystawy malarstwa

Za nami:

Galeria Miejskiego Domu Kultury zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Andrzeja Borowskiego "To co lubię".

Andrzej Borowski urodził w 1969 roku w Żywcu. Jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, autorem kilku realizacji malarstwa sakralnego m.in. polichromii kościoła pw. Świętej Rodziny w Piekarach Śląskich. Jego obrazy znajdują się w kolekcjach europejskich, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Japonii, Chinach, Nowej Zelandii i Rosji. Brał udział w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych (między innymi w Toruniu, Krakowie, Warszawie, Szczecinie, Bielsku-Białej, Zielonej Górze), za granicą: na Majorce, w Szwecji, Hongkongu. Uczestnik plenerów we Włoszech, Polsce, Grecji, Hiszpanii, Francji i Indiach oraz targów sztuki: Gent Line Art. w Gandawie (1995, 2008) i SIAC w Strassburgu (1995).

W 2015 roku prywatną kolekcję malarstwa współczesnego Andrzeja Borowskiego mogliśmy podziwiać w pałacu Habsburgów w Żywcu oraz Galerii Miejskiego Domu Kultury w Czechowicach-Dziedzicach, w której Artysta zagości ponownie 4 lutego na wernisażu wystawy swoich prac "To co lubię".

Miejski Dom Kultury,Kino Świt
Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

MDK

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj