Rozrywka

  • 25 lutego 2016
  • 19 marca 2016
  • wyświetleń: 1876

Lao Che zagra w Bielsku-Białej

Za nami:

Marcowy koncert Lao Che to powrót zespołu do Bielska-Białej, po roku od premiery ostatniej płyty pt. "Dzieciom".

Wydarzenie odbędzie się 19 marca o godzinie 20.00 w bielskim klubie Rudeboy. Bilety można nabyć w cenie 40 zł w przedsprzedaży i 50 zł w dniu koncertu. Ilość miejsc ograniczona. Wstęp bez ograniczeń wiekowych.



Lao Che - ma na swoim koncie sześć wydanych albumów (pięć studyjnych i jeden koncertowy), dwa dvd koncertowe i kilkaset zagranych koncertów w kraju i poza jego granicami. Na początku roku 2015 roku ukazał się nowy album Lao Che zatytułowany "Dzieciom".

Choć tytuł płyty nawiązuje do Brzechwy i jego "Brzechwa dzieciom", to nie jest to wcale płyta dla dzieci. Raczej dla dorosłych dzieci, dla tych, którzy mają dzieci i dla wszystkich, którzy byli kiedyś dziećmi. Spięty prezentuje głęboką problematykę codzienności w tonie zatroskanym, z pewną dozą dydaktyzmu - co pozostaje w kontraście do warstwy muzycznej. Jest to najbardziej spontanicznie i żywiołowo stworzona płyta w dotychczasowym dorobku grupy, a do tego bardzo melodyjna i śpiewna.

Produkcją albumu zajął się Piotr "Emade" Waglewski, zaś gościnnie w nagraniach udział wzięli Adam Miwiw-Baron i Karol Gola z grupy Pink Freud oraz Miłosz Pękala (m.in. Mitch & Mitch, Kwadrofonik).

Każda wcześniejsza płyta grupy zdobywała ogromne uznanie u fanów i krytyków muzycznych. Lao Che jest jednym z najpopularniejszych zespołów alternatywnych w Polsce. Zespół koncertował na praktycznie wszystkich najważniejszych festiwalach w Polsce, a także na scenach w Niemczech, Czechach, na Litwie oraz w Anglii, Irlandii i Irlandii Północnej. Lao Che to coś więcej niż tylko świetna i niepowtarzalna muzyka, która łączy w sobie naleciałości rożnych gatunków muzycznych: rocka, elektroniki, funku czy hip hopu. To również wyjątkowe teksty Huberta Dobaczewskiego.

Za sprawą płyty "Powstanie Warszawskie" zespół został nagrodzony min. przez Gazetę Wyborczą jako Wydarzenie Muzyczne nr 1 w muzyce z 2005 roku, słuchacze radiowej "Trójki" uznali "Powstanie..." Albumem roku. We wrześniu 2008 roku za płytę "Gospel" zespół otrzymał od radiowej Trójki nagrodę "Mateusza 2008" uważaną za jedną z najbardziej prestiżowych nagród muzycznych w Polsce. W grudniu 2008 zespół otrzymał Nagrodę Artystyczną Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego -"Na uznanie zasługuje twórczość zespołu inspirowana tematami historycznymi związanymi z narodem polskim i jego dziejami, charakteryzująca się ciekawą i nietuzinkową oprawą muzyczną, która wnosi nową wartość do polskiej sceny muzycznej" W sierpniu 2010 zespól otrzymał Nagrody m. st. Warszawy dla wybitnych warszawiaków działających na rzecz rozwoju stolicy: ludzi kultury, nauki i sztuki. We wrześniu 2010 teledysk do utworu "Życie jest jak tramwaj" zdobył nagrodę za najlepszą animacje na Festiwalu Filmów Yach w Gdyni. W roku 2011 zespól odbył wspólną trasę koncertową z zespołem Czesław Śpiewa, która okazała się ogromnym sukcesem. W 7 koncertach wzięło udział ponad 8 tysięcy publiczności. Ponadto zespól Lao Che został zaproszony do udziału w trasie koncertowej "Męskie Granie", wspólnie z Voo Voo, Lechem Janerka, Leszkiem Możdżerem i innymi Artystami.

Lao Che to sekstet który tworzą:
  • Rafał Borycki
  • Mariusz Denst
  • Hubert Dobaczewski
  • Maciek Dzierżanowski
  • Michał Jastrzębski
  • Filip Różański

BM / czecho.pl

źródło: RudeBoy Club

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Klub RudeBoy" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Klub RudeBoy

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Klub RudeBoy" podaj