Rozrywka

  • 31 marca 2016
  • 28 kwietnia 2016
  • wyświetleń: 2631

Wystawa "V Pokoleń" w MDK-u

Za nami:

Galeria Miejskiego Domu Kultury zaprasza na wernisaż wystawy familijnej "V Pokoleń", której powodem jest jubileusz 45-lecia pracy twórczej Bogusława Marii Boby.

Artysta urodził się w 1947 r. Krakowie (tu w latach 1971-1975 działał w pracowni opraw scenograficznych w TVP Kraków pod kierunkiem głównego scenografa Henryka Ciosa), ale związany był przez lata z Rzeszowem, gdzie od 1976 do 1981 r. był głównym plastykiem miasta, tworząc i realizując program estetyzacji. Obecnie tworzy w Bielsku-Białej, uprawia malarstwo sztalugowe, fresk wielkoformatowy, grafikę, scenografię, instalacje, projektowanie przestrzenne. Pisze różnorodne teksty literackie i scenariusze. Ma na swoim koncie bogaty dorobek pracy dydaktycznej w Wojewódzkim Centrum Wychowania Estetycznego Dzieci i Młodzieży w Bielsku- Białej, przy którym powołał grupę artystyczną "Forma plus". "W swojej twórczości permanentnie walczy o suwerenność ducha, godność człowieka i piękno formy" [cyt. za: American Biographical Institute].

Wernisaż będzie okazją do jedynego w swoim rodzaju spotkania z dziełami artystów: Leona Kowalskiego, Haliny Kowalskiej-Kosteckiej, Bogusława M. Boby /Colin/, Bolesławy Habdank Wojewódzkiej, Dariusza Vasiny, Bożeny Boby-Dyga, Noemi Tallarino /Boba/, Klaudii Tesarczyk /Boba/, Seweryna Habdank Wojewódzkiego, Danuty Habdank Wojewódzkiej, Jędrzeja Dyga, Zofii Boby, Michała Boby.

Wernisaż uświetni wydarzenie muzyczno-poetyckie, w wykonaniu: Piotr Sadowski - skrzypce, Lidia Boba - liryki, Bogusław M. Boba / Colin - fraszki.

Wystawa czynna od 7-30 kwietnia.

Miejski Dom Kultury,Kino Świt
Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

MDK

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj